Oddanie komputera na cel charytatywny

Mam taką dość specyficzną sprawę. Mam siedmioletni komputer na chodzie. W maju wymieniłem go na nowszy i za bardzo niemam co z nim zrobić. Mogę go sprzedać, ale dostanę za niego tak z max. 90-100 zł. Pomyślałem sobie jednak, że może zamiast wyniesienia go na strych( bo pewnie tam zająłby miejsce) lub sprzedania oddałbym go w ręce potrzebujących. Niektórych rodzin naprawdę nie stać na takie podstawowe rzeczy, a co dopiero na komputer. Nawet, że jest on stary to jest jary i dzieciaki mogłyby korzystać z encyklopedii, grać w gry itp. Tylko właśnie za bardzo nie wiem, co zrobić z tym (tzn. dokąd mam go zanieść). Trochę obawiam się takich instytucji jak Caritas, bo oni pewnie i przyjmą, ale sprzedadzą (a tego ja nie chcę) lub też dadzą jakimś alkoholikom i oni sprzedadzą go za nędzny alkohol. I właśnie gdzie go dać, aby “wpadł w bezpieczne ręce”? Myślałem jeszcze o jakimś Domu Dziecka lub też szkole…

Cel szczytny… Ale chyba każda instytucja typu Caritas robi mniejsze lub większe “przekręty”. Więc moja rada: sam znajdź taką rodzinę/dzieci, którym by się przydał komputer. Wtedy będziesz miał pewność, że kompek nie poszedł na handel.

dom dziecka … dobry pomysł, wpisz w necie swoje miasto, może coś znajdziesz. Wgraj tam najprostsze gierki, na necie krąży Wikipedia polska na 2 x DVD. Zgraj na dysk jeśli starczy miejsca.

Wynieś komp na strych bo może ci się jeszcze przydać .

Jeśli nowy się zepsuje to znosisz stary a nowy do naprawy

Ale ja oprócz komputera mam laptopa. A gdyby co to mam jeszcze starego kompa z Windowsem 95 :D. A niech sobie inni, których sytuacja finansowa nie pozwala na kupno nawet używanego kompa.

Nie , w szkołach właśnie mają dużo kompów , dofinansowania dużo zrobiły a zapewne są jeszcze stare złomy .

Więc znalazłem taką rodzine. Tylko mam taki problem co im zainstalować. Myślałem o Wikipedii na DVD, jakiś grach (tylko jakich?) i chyba to wszystko. Może Wy coś wykombinujecie. Oto parametry tego komputera:

-Celeron 900 MHz

  • pamięć 256 MB (jeszcze zastanawiam się czy nie dołożyć jeszcze jednej kości 256 MB czyli razem byłboby 512MB, ale tylko narazie zastanwiam się)

  • GeForce FX 5200 128 MB

  • dysk twardy 40 GB (należy odliczyć miejsce, które zajemie Win XP PRO)

Dzieciaki mają 11 i 14 lat.

Po co pamięć jak procek nie wyrobi ? Komp będzie do neta podłączony ? Jeśli nie to w sam raz na jakieś małe gierki , nic nie dodawaj

wgraj:

ice tower

wikipedie

open office

nie wiem co jeszcze

może jakąś gierke z Vortalu ? :stuck_out_tongue:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=6&step=3

a może jakieś gierki we Flesh np z www.wyspagier.pl

Jeśli masz na tym komputerze system Windows, musisz oddać też licencję lub zainstalować np. Linuksa.

Dlaczego nie dodawać? Jak widzę to na allegro niektórzy mają 512 MB w Pentium 800 MHz. Komputer narazie niebędzie podłączony do neta, ale w przyszłości podobno burmistrz ma zorganizować koło ich domu nadajnik WiFi i wtedy może dokupiliby kartę sieciową, ale ja im dokupywać niebęde. Odnośnie, że jest w sam raz to niestety ja na tym komputerze najczęściej tylko korzystałem z Office 2007 oraz internetu i niekiedy miałem ochotę wyrzucić go przez okno, bo dość często się blokował.

Po pierwsze jakbym zainstalował Linuksa to niestety komputer nadawałby się tylko do Wikipedii i OpenOffice. A po drugie: dlaczego? Ja daje konkretnej rodzinie, która jest biedna, ale chyba zaraz na policję nie polecą, aby sprawdzić czy to wszystko jest legalne czy nie.

Na chwilę obecną chcę zainstalować :

OpenOffice

GIMP

Wikipedie

ice tower

Worms 3D

Sims 1 (oba legalne, gdyby ktoś pytał :wink: )

Coś jeszcze? Jeszcze jakieś gry (wiem, że podajecie mi linki do serwisów z grami, ale jest ich stosy, a ja za bardzo niewiem która jest dobra)?

szyman12 , ja też nie wiem która z tych na Vortalu jest dobra :slight_smile:

Przejrzyj może platformowe gierki lub wyścigi, popatrz w komentarze i coś wybierz :slight_smile:

ewentualnie mogę polecić serie Yeti Sports :wink:

Tutaj link do 1 części :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=17 … ingu+Throw

Mój pierwszy komp miał 1.6 Ghz i 256 ramu , pół ludzi na forum mówiło aby drugie tylko dodał i by pasiło .

Po co gimp ? Dodaj paint.net bo chyba nie będą się teraz uczyć z Gipma korzystać , i zdecydowanie więcej gierek , wiele online gier jest fajnych i w dziale po godzinach na vortalu masz gry , tam też poszukaj

a monitor, klawiatura, myszka (ew. głośniki)?