Odgłosy BIOS- komputer nie włącza się

Witam mam problem jak w temacie.

Odgłosy te, to:

1 długi 3 krótkie piski – i wyczytałem gdzieś, ze to błąd pamięci karty graficznej lub jej brak. dodam, ze moja grafika jest sprawna, wsadzałem do komputera jeszcze pare innych sprawdzonych modeli i nic, ciągle ten sam problem.

Macie może jakąś rade co można by z tym zrobić? Wsadzałem i wyciągałem ram ale problem nadal istnieje. Mam w dwoch kościach i na zmiane raz jedna kość raz druga i nic, ciągle ten pisk.

Chciałem oddać komputer płytę do gwarancji, ale “cudowna” firma w ktorej kupiłem komputer nie chce przyjąc płyty gdyż kawalek plastiku od zlacza IDE jest pękniety. (problem ten opisalem w tym temacie: viewtopic.php?f=2&t=306246&p=2029359#p2029359)

Sprawdź TUTAJ lub TUTAJ.

ale u mnie jest czarne tlo i komp sie nie wlacza. a te odglosy to cos niby z grafika, ale jak sobie z nimi poradzic jak grafa jest sprawna?

Odgłosy BIOS -> sprawdź co oznaczają -> KLIK

no czyli z tego opisu wynika, że:

jest to błąd pamięci karty graficznej lub jej brak; przyczyna: uszkodzona, badź źle podpieta grafika

A co zrobić gdy grafika jest na pewno sprawna (sprawdzana na paru innych komputerach) :frowning:

Uwalona płyta główna. (bardziej wejście PCI-e)

da się to jakoś naprawić? doddam, ze na płycie ani śladu, zeby coś się spaliło lub coś w tym stylu

Wysłać do serwisu