Odinstalowanie ręczne programu

(A196441) #1

Witam mam problem z odinstalowaniem programu Topaz Adjust 4

Odinstalowałem go standardowo ale nadal widnieje na liście programów.

Próbując odinstalować programem Glary Utilities

natrafiłem na ścieżkę

MsiExec.exe /I{99FDC7042-CB9F-4336-A14C-DF10F53762E2}

Może mi ktoś powiedzieć gdzie znajdują się pliki?

(Atis) #2

Naciśnij klawisz z logo Windows + R i wpisz: regedit

Sprawdź w tych kluczach:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

(Bogdan_G) #3

Powitać! W sprawie usuwania programów i pozostałości po nich, wprawiłem się już. Wczoraj programikiem odinstalowałem framework4.0 i nawet go nie było w panelu dodaj/usuń, ale sprawdziłem. Wpisy w regedit były. Teraz byłby problem, bo usunięcie wpisu do instalatora msiexec często uszkadza. Korzystam z Odkurzacza wersji 12.6. Ma on moduł menadżer rejestru. Klika się na start i zainstalowane programy. Zaznaczam konkretny wpis i klikam ikonkę Odinstaluj. Dany program z poziomu rejestru zostanie odinstalowany. Pozostanie jeszcze kliknąć na start i konfigurację programów w tym menadżerze i usunąć wpisy do usuwanego programu. Najlepiej po odinstalowaniu w menadżerze, zamknąć menadżer rejestru i użyć lekkiego JetClean z DP. Ccleaner polowy tego nie wyrzuci, a wyczyszczą się błędne ścieżki, skróty i nie tylko. Moja rada, to nie używać Glary U. do deinstalacji. Mały program portable Vise Program Uninstaller z instalek ma opcję po polsku i odinstaluje bezpiecznie, potem usunie powiązane foldery i wpisy, a gdy poprosi o restart, to klikać nie, żeby posprzątał resztki. Po zamknięciu restart załatwia sprawę. Glary w DP ma tyle negatywnych opiń, a i mnie kiedyś zawiódł, że jego bym w pierwszej kolejności usunął, ale liczy się Twój wybór użytkownika.

(A196441) #4

Pomogło :slight_smile: Dziękuję