Odinstalowanie sterowników karty graficznej


(system) #1

Witam

to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość jeśli już coś na wstępie pokręciłam

Otóż chciałam zainstalować sobie najnowsze sterowniki do karty graficznej - przeczytałam, że najpierw muszę odinstalować stare - i tu mam właśnie problem, bo nie mam pojęcia co odinstalować!Wszyscy piszą o "NVidia Display Drivers" a ja nie ma czegoś takiego - za to mam ... cztery inne.

ASUS Enhanced Display Driver -> ważący 2,7 MB (myślę, że to raczej nie to, ale wolałam nie ryzykować więc podałam)

ASUS nVidia Driver -> nie wyświetla w panelu sterowania ile zajmuje, a w "Kliknij tutaj aby wyświetlić informacje o pomocy technicznej" pokazuje jedynie małe okienko, w którym mam dwie linijki: Zarejestrowana firma: K******** i Zarejestrowany właściciel: K********

NVIDIA Drivers -> waży 1 103,00 MB - myślałam, że to może to, ale przecież to ma aż 1 GB! Poza tym po kliknięciu na "Kliknij tutaj aby wyświetlić informacje o pomocy technicznej" w małym okienku mam: Wydawca: nVidia Corporation i Wersja: 1.3 - i dlatego zwątpiłam. Sterownik do karty graficznej w wersji 1.3? Bez żartów.

NVIDIA PhysX v.8.10.17 -> waży 121,00 MB -> tu byłoby zbyt dużo do pisania więc zrobiłam screena

Może mi ktoś poradzić co ja mam odinstalować? Bo się już pogubiłam

Dziękuję wszystkim z góry za pomoc i poświęcony czas.


(Nowicjusz50lat) #2

Witam. Ściągasz sobie to http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninst ... 12741.html wyszykujesz wszystko co związek z Twoimi sterownikami i wciskasz "odinstaluj" dalej sobie poradzisz. Po tej operacji system nakaże restart, daj na nie następnie w revo daj na "skanuj" jak coś znajdzie a pewnie tak będzie zaznacz wszystkie wytłuszczone (grube kwadraciki) kwadraciki i daj usuń. Po tej czynności jeszcze przeczyść rejestr, polecam to http://www.dobreprogramy.pl/Eusing-Free ... 12923.html.

Następnie restart i instalacja nowych sterowników.


(=Bogdan=) #3

Usuń tylko NVIDIA Drivers, reszta usunie się automatycznie. Po restarcie zainstaluj nowe sterowniki.


(system) #4

Na początek przepraszam, że tyle nie odpisywałam, ale jakoś tak :slight_smile:

Zastosowałam się do Twojej porady =Bogdan= i zadziałało.

Dziękóweczka :*

Temat można zamknąć.