Odinstalowany Avast nadal jest w pasku

odinstalowałam Avast, a mimo to w prawym dolnym rogu wciąż jest jego ikonka, kręci się i domaga aktualizacji. jak to zlikwidować?

Lepiej było opisać te dwa problemy w jednym temacie.

Co do avasta: w trybie awaryjnym zastosuj to -> http://www.dobreprogramy.pl/avast-Unins … 17962.html

Co do moich dokumentów: to jest często wina popularnej infekcji z pendrive.

Pokaż logi z narzędzi OTL + GMER + UsbFix.

Z OTL pokazujesz dwa wynikowe logi OTL.txt + Extras.txt , natomiast w UsbFix użyj opcji Listing.

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj (jeśli posiadasz) wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń instalowany przez nie sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK).

Zawartość logów wklejasz na wklej.org lub wklej.to, a w poście dajesz link.

A wyłonczyłes komputer po odinstalowaniu Avasta ? Ponowny restart komputer i powino byc po problemie

Jeżeli po restarcie jest to możne Ci to pomóc.Sam miałem kiedyś taki problem :slight_smile: Nie mogłem go usunąć i po ściągnięciu nowszej wersji i uruchomieniu instalatora było polecenie czy chcę usunąć starą wersje i ją usunęło spróbuj tak.O ile się nie mylę nie musisz chyba uruchamiając instalatora jej instalować…