Odinstalowywanie pakietów językowych

Witam!

Mam pewien problem, otóż podczas serfowania po necie natrafilem na strone japońską no i IE wyświetlił komunikat, że do poprawnego działania strony potrzebna jest instalacja odpowiedniego pakietu (w moim wypadku japońskiego) i zainstalowałem :? i wszystko ok tzn. nie wyświetlają się już na japońskojęzycznych stronach żadne kwadraty ani pytajniki tylko wszystko poprawnie wyświetla się odpowiednią czcionką.

Ale jest jeden problem, spojrzałem ile zostało mi wolnego miejsca na dysku i :o nie mogłem uwierzyć z ponad 900 MB wolnego miejsca zostało mi niecałe 500 MB to chyba jakiś żart…

Teraz mam pytanie czy istnieje jakiś sposób aby ten pakiet językowy odinstalować ? bo jednak doszedłem do wniosku, że wole jak mam pytajniki na stronach i dużo więcej wolnego miejsca na dyku :stuck_out_tongue: .

Acha moja wersja windowsa to XP z sevice packiem 2 z wszystkimi uaktualnieniami i IE 6.

To co zainstalowałeś - nazywa się pakietem Global IME. :slight_smile:

Plik powinien być zapisany jako imejpn.exe (to na wypadek, gdy ściągnąłeś tylko wersję japan; bo jeżeli ściągnąłeś obsługę wszystkich języków azjatyckich - to ta końcówka może inaczej wyglądać! :?

Natomiast zawsze - pierwsza część pliku będzie występowała jako ime.

Podaję nazwę pliku, bo dobrze wiedzieć - czy po usunięciu nie zostały jakieś resztki na kompie. Sprawdzisz to Jv16 i zwykłą funkcją “znajdź pliki”.

A usuwasz normalnie - Panel Sterowania -> Dodaj/Usuń programy

i szukasz czegoś, co będzie się nazywało Japanese Input Method Editor.

Oczywiście hasło “Japanese” w domyśle - bo ten pierwszy człon może mieć trochę inną nazwę, jak ściągnąłeś full.

Ale IME - na bank tam będzie!

Sama dezinstalacja oczywiście standartowa, potem wyczyść rejestr!

Hmm… na tak… trochę pogrzebałem i w Dodaj usuń programy nie mam nic takiego :? są tylko programy no i poprawki jakie instalowałem…

Opcja szukaj znalazła mi pare rzeczy :slight_smile: .

Mam w c:/windows katalog “ime” czy mogę go całego usunąć?

poza tym jest trochę tego w System32 tzn też katalog “IME” ma tylko inną zawartość… no i trochę mi nie pasuje bo oba katalogi zajmują ok 100MB a mi wcieło po tej instalacji ok 400MB :cry: .

W System 32 - powinieneś mieć jeszcze prawdopodobnie ze dwa katalogi.

Podkreślam prawdopodobnie, nie sugeruj się tym - dla pewności sprawdź jeszcze raz, tym razem ręcznie (oczywiście zaznacz opcję “pokaż wszystkie pliki”).

Bez względu na to, czy je znajdziesz - spróbuj rozwinąć foldery “ime” i poszukaj ikonki uninstall! Jeżeli ją znajdziesz, to proces deinstalacji poleci sam.

Jeżeli nie znajdziesz jej - to na razie nie stalaj się usuwać katalogów na żywca - bo to już jest ostateczność! :twisted:

Otwórz program jv16 Power Tools - wejdź w zakładkę Opcje Rejestru, kliknij z boku “odinstaluj” - pokaże Ci się lista programów - powinien tam być; zaznacz i usuń.

Jeżeli nie ma - wejdź w zakładkę Programy, przepatrz i usuń.

Co ciekawe - mimo, że niby prawie o to samo chodzi; lista tych progsów wcale się nie pokrywa, więc trzeba sprawdzić obie.

Jak szczęśliwie znajdziesz :twisted: , zrestartuj komputer i na nowo zapuść JV16 i zrób standartowe czyszczenie rejestru.

Następnie wejdź w Edytor Rejestru (oczywiście uprzednio eksport kopii) i przeszukaj ręcznie klucze HKEY_LM/ Run - pod kątem “IME” czy też Japanese… Oczywiście je usuń.

Wielkością już znalezionych katalogów się nie przejmuj, bo to Ci się rozpełzło po całym systemie - nigdy progsy nie siedzą w kupie.

I dlatego najważniejsze, żeby ten program odinstalować w całości - a nie pojedyńczo wyłapane foldery; bo w ten sposób nie pozbędziesz się wszystkiego.

Najgorzej się boję, czy przypadkiem nie ściągnąłeś w pakiecie również japońskiej klawiatury - bo tego już nie wiem za bardzo gdzie szukać! :frowning:

Ale jak odinstalujesz w calości, to klawiatura też poleci… :lol:

Pocieszę Cię, że w Dodaj/Usuń naprawdę bardzo mało progsów wchodzi, a na domiar złego - są tam czasami mało istotne, a nie ma tych ważniejszych.

I nie ma się co przejmować, bo to jest program jak każdy inny. :slight_smile:

Natomiast ważne, żeby go odinstalować w całości - bo rzeczywiście jest mocno zasobożerny. :?

Jesli znasz chiński i japoński, to rzeczywiście kwadraty mogą przeszkadzać. Jesli jednka nie znasz, to co za roznica jesli masz kwadrt albo krzaczek? Odinstaluj pakiety jezykowe ze skladnikow systemu.

Nie za bardzo da się to zrobić, ponieważ nie mam w “Dodaj/Usuń składniki systemu Windows” pakietów językowych (a wydawałoby się to najbardziej logiczne) tak więc ta opcja odpada :frowning: .

@ Waterproof : Dzięki za obszerne rady :smiley: . Faktycznie przy dokładniejszym przeszukaniu znalazło się jeszcze pare IME-podobnych plików, oczywiście rozrzuconych po całym systemie :roll: . Trochę z tym jeszcze powalcze zanim się tego całkowicie pozbędę…

jv16 poza kilkoma wpisami których faktycznie nie ma w Dodaj/Usuń Programy nie pokazuje żadnych IME-podobnych.

Tak więc zostaje wyjście ostateczne :twisted: . Ale jeszcze trochę poczekam zanim zaczne wywalać te foldery “bez znieczulenia”.

Dzięki za rady i pozdrawiam.

Nic nie piszesz Eustachy - czy wylookałeś ikonkę Uninstall w którymś z tych folderów? 8) Nie było jej, czy też zapomniałeś o tym? :?

Z reguły - jest prawie w każdym progsie taki plik… choć nie zawsze.

Załatwiałoby Ci to sprawę na maxa! :stuck_out_tongue:

Niestety żadnego “uninstal” nie znalazłem :frowning: . Za to jest kilka instalek jaiś dodatkowych bonusów pewno :? .

Zgadzam się, ale podejrzewam, że nie jest to zwykły program tylko jakiś dodatek systemowy (tak jak np. IE czy MSN, a to powinno się dać odinstalować w komponentach… ale oczywiście tego co chcę tam nie ma :stuck_out_tongue: ).

A może trzeba coś pokombinować w ustawieniach IE :-o hmm… pogrzebie jeszcze trochę :roll: .

Pozdrawiam.

An IME is a program that allows computer users

Tak twierdzi Microsoft… :roll:

http://www.microsoft.com/windows/ie/dow … fault.mspx

Jak wynika ze strony, to tego najwięcej powinno siedzieć w przeglądarce! :shock:

Pamiętam zresztą jak przez mgłę, że jak się instaluje IE - to jest tam w opcjach możliwość dodania obsługi innych języków!

Nie wiem, czy nie najlepszym wyjściem będzie przeinstalowanie IE! 8)

A potem zobaczysz, co Ci zostało w systemie…

Przepatrz też wszystkie systemowe rzeczy, które mają związek z pisaniem; np. Worda, Messengera (o ile go masz), Outlooka.

Zobacz też w Opcjach regionalnych (Panel Sterowania) - czy tam przypadkiem nie masz zaptaszkowanej obsługi tego języka! :twisted:

Waterproof jesteś niesamowita :smiley: , miałaś rację Ustawienia Regionalne 8) . Wystarczyło teraz w zakładce języki odznaczyć “Zainstaluj pliki dla języków wschodnioazjatyckich” potem pojawia się ostrzeżenie, że pliki zostaną usunięte z komputera po kliknięciu na zastosuj.

Najśmiszniejsze w tym wszystki, że system wcale tych plików nie usuwa, chociaż w przeglądarce strony z chińskim (czy japońskim :stuck_out_tongue: ) alfabetem nie są juz wyświetlane. Tak więc niby obsługę języka japońskiego odinstalowałem, ale miejsca na dysku nie odzyskałem :twisted: . No cóż myśle, że teraz wystarczy zwykłe usunięcie tych dwóch katalogów IME w Windows i System32 (mam nadzieję).

Jeszcze raz dzięki za pomoc Waterproof :smiley: bez Ciebie nigdy bym sobie nie poradził.