Odistalowujący się sterownik myszy

Dzień dobry. Mam mysz bezprzewodową Logitech M220, system Win 7. Przez ostatni tydzień sterownik myszy sam z niczego się odinstalowywuje. Oraz przy każdym włączeniu komputera trzeba go instalować od nowa. To znaczy jedyne co muszę zrobić to wypiąć mysz z USB, odinstalować “Mysz zgodna z HID”, a następnie wpiąć mysz do USB. Ale to denerwujące robić to za każdym razem gdy włączam PC, a teraz zaczęło się to robić nawet podczas normalnego korzystania z komputera.
Jakoś to przedstawiłem na screen shot’cie. Dodam, iż tę mysz mam 3 miesiące, i mniej-więcej po takim czasie dokładnie to samo działo się z poprzednimi, dlatego je zmieniałem. Mam też klawiaturę (bezprzewodową) USB Logitech K270 ponad pół roku i nigdy z nią nie było problemu. Sprawdzane we wszystkich gniazdach, wszędzie tak samo. Sprawdzane na innych komputerach, mysz działa poprawnie, tam nie występuje ten problem.
Mam co 3 miesiące mysz zmieniać czy co?

WIN+R
REGEDIT.exe
OK

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4d36e96f-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Wartości :
UpperFilters ?
LoverFilters ?

Literówka - powinno być regedit.exe

1 polubienie

Coś jeszcze kliknąć / w coś wejść?

Tu jest dobrze .
Szczegóły sterownika ?
WU ? Czy nie zainstalowało Ci się oprogramowanie Logitech ?

Ja mam LOGITECH : ANYWHERE MX i K340 nie doświadczam takiego czegoś .

W szczegółach sterownika nic nie ma zdaje się… a w “Przywracanie ukrytych aktualizacji” nic nie ma

Powinno dodane do ukrytych ! Szczegóły ale sterownika !
WIN+R
EXPLORER.exe SHELL:::{D450A8A1-9568-45C7-9C0E-B4F9FB4537BD}
OK
Trzeba ją odinstalować i dodać do ukrytych (włączając WU) .
Aktualizacje ukryte są widoczne po sprawdzeniu dostępnych aktualizacji !
Albo może być widoczne tu :
WIN+R
APPWIZ.cpl
OK

WIN+R
RUNDLL32.exe NEWDEV.DLL,DeviceInternetSettingUi
OK

Znaczy ja mam SetPoint, ale on widzi tylko klawiaturę, myszki nie widzi. Jak odinstaluję sterownik myszki to będę musiał wszystko robić klawiaturą i TAB’em póki go nie zainstaluję jak mniemam. A jak się dodaje do ukrytych? I co to jest WU?
BTW Sprawdziłem dostępne aktualizacje, jest ich 48, ponad 500 MB. Mimo sprawdzenia dostępnych aktualizacji nadal nie widzę żadnych aktualizacji ukrytych.


Aktualizacje opcjonalne . Żeby była ukryta to trzeba ją dodać (PPM - ukryj) . Najpierw sprawdź czy jest zainstalowana ! Sterownik SYSTEMOWY zainstaluje się automatycznie (wyjąć i włożyć odbiornik) .
WU jak WINDOWS UPDATE !
Zobacz jeszcze tu :

OK
Zmieniłem to w "RUNDLL32.exe NEWDEV.DLL,DeviceInternetSettingUi"
Wykonałem polecenie z tego tematu co wkleiłeś
W każdym razie nadal nie widzę żadnych aktualizacji w WU :confused:

Kliknij : Ważne aktualizacje 48 są dostępne , Opcjonalne aktualizacje 25 są dostępne .

W ważnych 47 to “aktualizacja zabezpieczeń”, jeden to jakiś “service pack”.
W opcjonalnych jest parę “Feature pack” “Skype dla pulpitu”, z 20 “aktualizacja systemu Win 7 z procesorami x64” oraz jeden “Intel Corporation - Display”.
Co dalej?

Po zainstalowaniu LOGITECH SETPOINT myszka i klawiatura zainstalowana jest po dwa razy (Menedżer Urządzeń) tj. na sterowniku systemowym i LOGITECH . Ponieważ wystąpił problem z instalacją sterownika LOGITECH do myszy to dlatego nie jest ona widziana przez LOGITECH SETPOINT . Reinstalacja LOGITECH SETPOINT !

SetPoint ponownie zainstalowany, wersja 6.67. Mimo to, dalej w tym programie nie ma myszki, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Jeżeli tak jest , to ja Ci jednak radzę usunąć z komputera oprogramowanie LOGITECH SETPOINT (przed tym możesz zaktualizować oprogramowanie układowe odbiornika UNIFYING i klawiatury) .

Dobra, to chyba i tak nic nie zrobię. Kupię sobie nową myszkę, nie z Logitecha (wszystkie jak dotą były z tej firmy) to może coś się zmieni.
Nie mniej, dziękuję, że się starałeś mi pomóc :slight_smile:

Po odinstalowaniu SETPOINT myszka na sterowniku systemowym powinna działać !