Odkrycia archeologiczne na dysku :?

Szyglis kiedyś napisał :

Czyli ja na swoim dysku mam śmieci zbierane przez 4 lata ?? ( PS jesli na dysku zostają śmieci to czy one zajmują dużo miejsca :lol:??:lol: jeśli tak to jak sie ich pozbyć, w moim przypadku na parcycji c: 1,9 GB to każdy MB jest cenny :? )

Użyj tego polecenia:

format/u

Ono “czyści” wszystko. Pisałem już o tym w dziale “Sprawdzone porady”.

smieci zostaja, ale gdy zaczyna brakowac miejsca na dysku te dane zostaja nadpisane przez nowe :slight_smile:

Czyli jak chce sformatowac dysk c: to mam wpisać tak :

format/u

??

Jeśli zrozumiałem to źle to prosze o przedstawienie tego na przykładzie formatowania dysu c: :lol:

format c: /u :slight_smile:

No dobra, ale nawet po takiej operacji dane są do odzyskania, czyli dalej zajmują miejsce :mrgreen:

Do odzyskania…ale już przez specjalistów :slight_smile: .

a na moje to sobie mogą ozdyskiwać nawet i amatorzy, ja “chcem” moje wolne miejsce !!

( format c: /u - a dzięki temu odzyskam troche miejsca ?? :slight_smile: )

no przeciez mowie, ze jezeli sformatujesz dysk to dane na nim zostaja, ale sa one nadpisywane przez nowe dane, wiec nie wiem w czym problem :stuck_out_tongue:

a po tym format c: /u to ile miejsca mogą zajmować te “ŚMIECI” ?? wiecie przy mojej 2 GB partycji c: to każdy KB :smiley: jest cenny :stuck_out_tongue:

Mati a jeden diabeł raczy wiedzieć co miałeś wcześniej zainstalowane na tej partycji i ile to zajmowało :P:P:P:P

Również nie rozumiem problemu. Tyle, że teoretycznie dysk mieści więcej danych niz to by wynikało ze specyfikacji, bo nadpisane dane też są częściowo do odzyskania.

Specjalist anic bez odpowiedniego softu i sprzętu nie zrobi, a to i tak ogranicza się czasem jedynie do kilku kiliknięc myszką - a to chyba każdy potrafi - tylko musi wiedzieć gdzie - gorzej gdy potrzebne jest rozebranie dysku i wyjęcie tależy - wtedy się w pełni zgadzam, że to miejsce jedynie dla speca. taka sytuacja ma miejsce jedynie (prawie) w przypadkach fizycznych uszkodzeń dysków.

a moglibyście wypisać mi komendy do formatowania ?? jak najwięcej ;] i co każda robi… ( na przykładzie dysku c: ).

format C: - zwykle formatowanie - opisał je ktoś już wyżej (czyszczona jest jedynie tablica, dane fizycznie istnieją)

Teraz dwa znane mi rparametry:

  • q - szybkie formatoanie - kilkanaście sekund i masz czysty dysk

  • u - jakieś dokłądniejsze - też opisane wyżej.

Było trzeba poszukać nasze forum to dobra skarbnica wiedzy komputerowej trzeba tylko umieć z niej korzystać :stuck_out_tongue:

http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=1886