Odkurzacz czy Ncleaner pod Vista?

Witam mam pytanie który program najlepiej użyć? który bezpieczniejszy? Odkurzacz wiadomo po polsku Ncleaner już nie, może ktoś używa Ncleanera i poda taką konfigurację,żeby nie narobił bałaganu :slight_smile: obecnie mam Ccleaner,ale myślę że wszystkiego nie wyszukuję,przeskanowałem po nim programem Eusing Free Registry Cleaner 2.5.1 znalazł dużo śmieci,ale po usunięciu przestała mi działać funkcja bluetooth musiałem przywrócić rejestr :oops:

PS.Może ktoś również polecić jakiś dobry darmowy programik do czyszczenia pod Viste który nie narobi szkód,lub podać jakąś konfigurację.

Dziękuję pozdrawiam :slight_smile:

Witam ! Polecam program Ashampoo WinOptimizer6-dla mnie super :slight_smile:

Co rozumiesz przez podanie konfiguracji,bo ja używam Ncleanera,Odkurzacza nie polecam,potrafi namieszać.

semtex Ncleaner jest nie po polsku wiec nie wiem co ma być zaznaczone,żeby nie narobiło bałaganu poza tym nie wiem jakie są w nim funkcje widziałem tylko obrazki na google tego programu,ale nie wiem o co w nim chodzi :? chyba będzie za ciężki dla mnie w obsłudze :oops:

Tutaj opisałem jak używać Ncleaner do czyszczenia systemu i rejestru:Klik,po kilku razach wpadniesz w nawyk,to jest bajecznie proste,potem zrobię zrzuty ekranowe z zakładki “Tweak”,zobaczysz,które opcje możesz zahaczyć w celu wyłączenia zbędnych usług,reszty opcji nie ruszaj bo są bardziej zaawansowane i przeciętnemu zjadaczowi internetu nie bardzo potrzebne.System czyść raz w tygodniu,rejestr raz na dwa tygodnie i będzie OK.Przeważnie po czyszczeniu rejestru zostają 3,4 wpisy,nie usuwaj ich na siłę,zawsze będą i tak jest OK.

ok ryzykuję w razie W format :lol:

Dodane 2 lis 2009, o 13:36

semtex zainstalowałem uruchomiłem Wg instrukcji która opisałeś i przestało działać bluetooth zrobiłem wcześniej backup,ale przywracając pojawił się błąd na szczęście po restarcie wszystko ok bluetooth działa,tylko teraz bałagan w rejestrze od tych programów #-o przydało by się czymś poczyścić tylko czym hmm… :?:

Hmm,zapomniałem dodać żebyś wyłączył na czas czyszczenia aplikacje i programy typu,przeglądarka,bluetooth,ncleaner usuwa podczas czyszczenia pliki tymczasowe,które tworzą programy w czasie działania,zrób tak jak napisałem,wykonaj czyszczenie,zrób restart i zobacz czy bluetooth wystartuje razem z systemem,jeżeli masz go w autostarcie,jeżeli nie stratuje razem z systemem to włącz go ręcznie,powinno wszystko grać.

semtex nie mam już w auto starcie bluetooth korzystam z start>programy>akcesoria.Ogólnie nie skorzystam już z nClenara bo jest nie po polsku i nie wiem o co w nim chodzi :? chyba pozostanę przy Ccleaner na razie najbezpieczniejszy,ale może dlatego,że nie czyści wszystkiego.Już 2 razy przestało mi działać bluetooth dzięki za chęci pozdrawiam.

Dodane 3 lis 2009, o 15:50

Powróciłem po formacie bo nawet Cd przestało działać :shock:

JV16 powertools 2009.

To wersja trial więc nie skorzystam,ale dzięki :wink:

Powiem Ci że to dziwne,używam Ncleaner od dawna i jeszcze nigdy nie stwarzał problemów,wręcz przeciwnie,utrzymuje system w bardzo dobrej kondycji,teraz używam go na Win 7 i działa wyśmienicie.Podejrzewam że może przesadziłeś z czyszczeniem i ilością programów,których do tego używałeś,wyznaję zasadę podobną do ilości antywirusów w systemie,zawsze jeden. :wink:

semtex używałem tylko jednego programu do czyszczenia Cclener i używam go nadal nawet po formacie i wszystko cyka :slight_smile: NCleaner jest widocznie dokładniejszy dlatego padł mi system :cry: może gdyby był po polsku łatwiej było by mi się przykładowo dowiedzieć na forum za co dana funkcja jest odpowiedzialna tak jak dzisiaj to zrobiłem odnośnie Ccleaner

PS.Antywirusa używam zawsze jednego :wink:

Pozdrawiam :slight_smile:

Wracając do tematu, to zostań przy CCleanerze i nie szukaj innego, bo nic lepszego za free w tej chwili nie znajdziesz (skuteczny i bezpieczny).

Co do Odkurzacza - za miesiąc premiera kolejnej wersji tej genialnej produkcji polskiego pochodzenia, która bardzo dobrze będzie radziła sobie z Vistą. :wink:

Używam obecnie Cclenara bo chyba odkurzacz za bardzo będzie ingerował w system i wywali to co nie trzeba :P.Odkurzacz zapewne wyszuka więcej niż ccleaner,ale może usunąć np:coś związanego z bluetooth.Wiem ,że jest takie coś jak kopia zapasowa rejestru przed czyszczeniem,ale po co ciągle ją przywracać po czyszczeniu? :smiley:

Pozdrawiam :slight_smile:

Zapewniam Cię, że Odkurzacz nie usunie Ci nic potrzebnego, ani związanego z bluetooth - a każdy plik, który usuwasz jest opisany w języku polskim.

Dopóki nie spróbujesz, to się nie przekonasz. :wink:

CCleaner najlepszy

No tak tylko tylko trzeba mieć wiedzę na temat wszystkich plików,żeby wiedzieć które można usunąć a ja mam skromną :oops: a robić co chwile format to też dla dysku nie wskazane :wink: