Odkurzacz i Windows 7

(Marcin Sz1998) #1

Wiem że nie ten dział ale niech mi ktoś odpowie zanim moderator do tego wątku dojdzie...

Czy Odkurzacz (versja ta najnowsza) nie usunie żadnego niezbędnego pliku?? Bo czytałem komentarze i coś tam pisało że "nie radzę instalować na windows 7" bo coś usuwa...

Mam nowego laptopa i nie chcę go popsuć...

(Cedar) #2

Ten program sam nic nie kasuje - dopiero użytkownik zatwierdza co ma być skasowane.

Używam, polecam pod warunkiem przejrzenia wyników skanowania przed skasowaniem.

(Marcin Sz1998) #3

Skąd mam wiedzieć co można usunąć a co nie??

(Cedar) #4

W takim razie użyj program CCleaner - dużo bezpieczniejszy dla mniej doświadczonych użytkowników.

(marcin82) #5

@Marcin_xD - opcje domyślne są zazwyczaj bezpieczne. Długi czas używałem CCleaner oraz Odkurzacza i nie było żadnych problemów typu "system nie fstau" ;]

(system) #6

Obok pliku do usunięcia masz zawsze opis czy usunięcie jest bezpieczne czy nie

Wystarczy przejrzeć znalezione pliki i odznaczyć co trzeba :slight_smile:

Wydaje mi się, że odkurzacz jest bezpieczniejszy od CCleanera i lepiej czyści ale to tylko moje zdanie :slight_smile:

(andyIno) #7

Ustaw na tryb bezpieczny,nic ci nie usunie uzywam 2 lata nigdy nic nie popsul po odkurzaczu uzyj jeszcze CCleaner,wyrzuc wszystkie programy producenta,crapware tylko muli system

(pakeroso) #8

Laptopa (a raczej systemu) nie da się popsuć Odkurzaczem z dwóch prostych powodów:

• program tworzy kopię zapasową usuniętych plików, którą można przywrócić, gdyby coś nie działało

• program pomija katalogi systemowe, tak aby nie było możliwości usunięcia czegoś z Windowsa

Od dawna używam Odkurzacza i nie przypominam sobie przypadku zepsucia Windowsa po jego użyciu.

Tylko w jakim celu? Po użyciu Odkurzacza CCleaner nie będzie miał już zbyt wiele do roboty.

(Agatonster) #9

Marcin_xD ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(XMan) #10

• sprawdziłem kolejno na bezpiecznych ustawieniach kilku programów :slight_smile:

Odkurzacz 12.6.0.9

kliknij aby powiększyć :

odkurzaczg.th.jpg

Po Odkurzaczu użyłem CCleaner 3.05.1409

ccleanerd.th.jpg

ccleaner2j.th.jpg

Jak widać jeszcze więcej CCleaner wykrył problemów.

Ani Odkurzacz ani CCleaner /na ustawieniach systemowych, bezpiecznych/ nie wykrywają dokładnie błędy w rejestrze.

Od tego są inne programy np. Eusing Free Registry Cleaner 2.6.6

eusingfreeregistryclean.th.jpg

Po czyszczeniu Odkurzaczem oraz CCleanerem znalazł i usunął jeszcze 32 problemy.

Oprócz tego czyszczę pozostałości po programach w regedit :wink:

(mareksolak) #11

Nie wiem jak ta nowa wersja , ale poprzednie dypada odkurzacz-mala-instrukcja-obslugi-t244446.html raczej blado

Nie będe pisał tego wszystkiego ponownie ale jezeli działa tak samo to przyjmij moje kondolencje z powodu smierci systemu

(pakeroso) #12

Bo nie użyłeś w Odkurzaczu jednego z podstawowych modułów - Szybkie Czyszczenie Dysku , które opróżnia cache wielu programów (także widocznego na screenie Firefoxa).

To teraz zrób inny test - na zaśmieconym systemie najpierw użyj CCleanera, potem Odkurzacza... i pogadamy :slight_smile:

No właśnie 8)

Kolega nie zauważył, że od tamtego czasu Odkurzacz doczekał się kolejnych dwóch generacji. Wersja sprzed 3 lat nie posiadała takich mechanizmów bezpieczeństwa, jak obecna.

(XMan) #13

Szybkie Czyszczenie Dysku

• użyłem wcześniej :slight_smile: