Odkurzacz - kilka pytań

(Aneta955) #1

Powiedzcie mi proszę, bo w odkurzaczu w menadżerze rejestru w zakładce [Zainstalowane programy] po skanowaniu do usunięcia są jakieś.. zainstalowane poprawki aktualizacje windows hotfixy itp i obok opcji "Usuń" aktywna staje się też opcja "Odinstaluj" Nie wiem dlaczego i nie wiem co kliknąć czy "Usuń" czy Odinstaluj" ? A tak poza tym, to czy ten cały menadżer rejestru jak i monitor porzuconych folderów to na pewno bezpieczne narzędzia, nie usuną czegoś bardzo ważnego?? bo np. menedżer rejestru w zakładce rozszerzenia programów chce mi usunąć rozszerzenia sys, fnd, crt, cat. Z kolei monitor porzuconych folderów chce usunąć bardzo dużo.. zbędnych. Ale też chce usunąć m.in. niby pusty folder ale NVIDIA Corporation, puste foldery ale foldery z moich dokumentów czyli "moje zeskanowane obrazy", folder "my ebooks" Też np. pusty folder skypePM a to chyba ze skejpa którego używam i jakieś tam też składniki pozostałe po aktualizacji. Nie będzie draki z systemem jak to wszystko pousuwam?

(Longhorn2009) #2

Nie ma problemu, wszystkie zmiany w tym programie są odwracalne. Co do pierwszego pytania to dajesz usuń.

(Aneta955) #3

A czy to co napisałem można puki co usunąć? Bo odkurzacz wskazuje ze to wszystko jest nie potrzebne ale czy on wie na pewno co robi? Czy to w miarę inteligentny program .. Sypnie mi się system jak pousuwam to wszystko co program zaleca do usunięcia czy raczej nie?

(Longhorn2009) #4

Zaktualizuj go do najnowszej wersji jak jeszcze tego nie robiłeś. Nie zdarzają się awarię systemu z powodu tego programu.

(Aneta955) #5

czyli odkurzacz jest w miarę bezpieczny czy nie? i jeszcze jedno.. pytanko: czy aby odkurzacz usuwał tylko zbędne pliki to usuwanie należy poprzedzić opcją "zaznacz zalecane"? czy raporty ze skanowań i kopie bezpieczeństwa można sobie usuwać w każdej chwili czy tylko podczas deinstalacji odkurzacza? czy jak już odinstaluję odkurzacza kiedy mi już nie będzie potrzebny to czy śmieci które usunął wrócą? oraz czy będzie się on gryzł z np. glary utilities czy tuneup itp?

(Longhorn2009) #6

Z niczym sie nie gryzie, śmieci po usunięciu programu nie wracają. Zaznacz zalecane dajesz jak nie chcesz usunąć plików, które uszkodzą windę.

(Frog) #7

MobilnyZiomek , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif