Odłączanie głośników 5.1

Witam! Ja mam taki problem, że kupiłem wczoraj głośniki Creative Inspire T6100, po podłączeniu wszystkie elegancko grały, ale po ponownym uruchomieniu kompa nie grał np. centralny, a znowu po uruchomieniu nie grały np. 2 tylne. Pomyślałem, że to wina głośników i poszedłem wymienić na Logitech X-530 i jest dalej to samo :confused: Byłem w serwisie komputerowym się zapytać czy to jest wina karty dźwiękowej ( SoundMAX HD Audio ) to powiedzieli, że nie tylko, że tak jest z głośnikami 5.1 Jeszcze kolo dodał, że to może być tak, że jakaś przykładowa mp3 nie jest w systemie 5.1 tylko u mnie jest tak, że ta mp3 gra na 5.1 a po ponownym uruchomieniu kompa już któryś głośnik nie gra… Wcześniej miałem głośniki 2.1 i wszystko było OK. Jakieś wirusy w systemie wykluczam… ktoś wie w czym może tkwić przyczyna ? Z góry dzięki i pozdrawiam:)

zobacz w panel sterowania > dźwięk, mowa i urządzenia audio > dźwięk i urządzenia audio > okienko ustawienia głośników i tam masz zaawansowane kilkasz to i tam masz do wyboru rodzaj głośników i weż głośniki systemu surround 5.1 i kliknij OK, a to że masz mp3 w systemie stereo i gra tylko na 2 to prawda, ale np: WMP ma tak że jak masz np: w mono, czy stereo to i tak jest przystosowany do 5.1 i gra na wszystkich, tak samo Winamp

Mam ustawione głośniki 5.1 w panelu sterowania, a mp3 puszczam z Winampa i raz gra na wszystkie głośniki a po ponownym uruchomieniu kompa ta sama mp3 gra na np. 3 głośniki…

to może wina sterowników. Masz TU stery odinstaluj stare i zainstaluj te.

Na tych też nie działa, ale znalazłem na necie nowsze i jest ok :slight_smile: fenks za pomoc