Odłączanie internetu

Mam problem z komputerem i internetem. Podczas korzystania z internetu, gdy ktoś włączy światło, odkurzacz, listwę zasilającą od innego komputera lub inny sprzęt elektroniczny, odłącza mi internet na parę sekund (nie zawsze tak się dzieje). Wiem, że to dziwne ale na prawdę mam z tym problem :frowning: Mam router, który podaje internet do 2 innych komputerów w domu. Im nie odłącza internetu, tylko na moim komputerze się tak dzieje. Czy to jest wina mojego komputera np. zasilacza czy o co chodzi? Proszę o pomoc…

Tak,to wygląda na jakąś wadę zasilacza w Twoim kompie,bo całkiem możliwe że w chwili podłączenia (cytuję)

karta sieciowa nie dostaje odpowiedniego napięcia.Sprawdź,czy Twój zasilacz nie jest z czarnej listy:

2N

ABC

ABC data

Akyga

Altis

Aspire,

ATON

Bandit

Bestec

Brilliant Power

Carbon

CMP

Coba

Codegen

ColorsIT

COMPAQ,

Computer,

CP

Crono

Deer

Deer,

Delux

DR.Hank

Dynex

Enhance

Enlight

EPS

EUROCASE

Everpower,

Fever

Fever,

Four Star,

Gembird

Gigabajt,

Goodwatt

Hawk,

HEC

Hipro

HP

I-Box

Impet

Incore,

IT

JHT

Jou Jye Electronic

KONIG

L&C,

Leadman

Levicom

Linkword

Logic

LOGISYS,

Megabajt

Merk©ury

Metropolis

MGB

Micase

Minbea

Modecom Feel I lub Feel II

Mustang

Newton Power,

NOX

Octigen,

Pangu

Platin Power,

POINT OF VIEW

Power Color,

Power Man,

Power Star

Powercomp

PowerFox

PowerMan

POWERTEC

Procomp

Qoltec

Q-Tec

QTECHNOLOGY

RAIDMAX,

RAPTOXX

Rasurbo

Rexpower

Ropla

Rubikon

Sansun,

Shido

SilenX,

Startronic

Sun Pro

Suntek,

Super Flower

Sweex

Take Me

Task, TE,

TaurusX

Techsolo

Tracer

Tronje

Trust

Ultra Media,

V Power,

Whitenergy

Win,

XILENCE

XION,

Xpower

Zoostorm


*Tutaj chciałbym dodać że dopiero seria Feel jest piętą achillesową produktów marki Modecom. Wczesne zasilacze tej firmy były składane przez firmę Fortron i charakteryzowały się o niebo lepszymi wynikami.

Sprawdziłem i mam zasilacz Maxpower PX-300 ATX 12V 300W.

No to nie wiem,zasilacz niby dobry,ale podaj konfigurację kompa,może po prostu 300W to za mało mocy jak na Twój komp?

Komputer:

Procesor: Inter Celeron 2.8 GhZ

RAM: 1 GB

Karta graficzna: GeForce FX5200 128 mb

System OP: Windows XP

Ale kto powiedział, że to dobry zasilacz? Czarne i białe listy to nie wszystko. Tym bardziej, że to jakiś egzotyk, a raczej nazwany no-name. Przydałoby się pomierzyć napięcia.

Sprawdź na innej karcie sieciowej.