Odłączenie komputera od zasilania i F1

Witam :slight_smile:

gdy komputer stacjonarny wyłączę i nie odłączę go od zasilania prądu, po ponownym uruchomieniu włącza się " normalnie".

Jednak gdy wyłączę listwę po ponownym uruchomieniu muszę nacisnąć "F1"do poprawnego automatycznego zalogowania się.

moje pytanie :

czy ? jest możliwość uniknięcia “wciskania” F1…

A gdzie ten komunikat wyskakuje?? Na czarnym tle odrazu po włączeniu kompa, czy po załadowaniu windowsa??

na czarnym tle zaraz po włączeniu kompa .

jednak zaznaczę gdy kompa nie odłączę od źródła zasilania, komunikatu niema .

Spróbuj też wejść do biosu, załadować ustawienia optymalne i zapisać zmiany. Może wystarczy.

Jak nie, to zmień bateryjkę na płycie głównej.

Jaki to komunikat?

Moim zdaniem też bateria.

MOim zdaniem bateria nie trzyma ustawień i stąd ten problem. Ściągnij “Everest Ultimate” i zobacz jakie napięcie ma bateria.

komp ma dwa latka i zawsze był podłączony do “gniazdka” jednak ostatnio po zakupie listwy postanowiłem na noc wyłączać i od tego momentu pojawił sie problemik, jaki to komunikat juz go zaraz podam :wink:

edit

komunikat, czarny ekran miedzy innymi kilka opcji do wyboru “F” i… takie coś

:shock:

przypomne gdy komputera nie odłączę od sieci nie mam tego komunikatu :expressionless:

bateryjka pada -bez dwóch zdań…

najlepiej podaj dokładną treść komunikatu jaka wyskakuje

To wina baterii, ale dla pewności podaj jej napięcie.

bateria lub zworka którą można zresetować BIOS nie łączy pinów więc to jeszcze sprawdź

“bios”

ewerest mi “mówi” ze nie mam żadnej baterii #-o

To jeszcze dla pewności sprawdź czy w płycie głównej naprawdę nie ma baterii, i jak nie ma to ją kup.

adam749 , juz niepamietam dokladnie, ale rok temu komputer kilku krotnie odlaczalem od sieci (przemeblowanie) i nie było potrzeba klikać “F1”

Dlatego po ostatniej “burzy” jak mi poszedł router i karta sieciowa postanowilem go wyłączać i teraz po uruchomieniu pojawia się to co się pojawia #-o

To sprawdź czy jest bateria, bo może się rozładowała do końca i komp jej nie widzi.

… i ja tez nie :oops:

54b4598b32516cfbm.jpg

f64f4485cd501329m.jpg

gdzie ta bateryjka jest ?

Będzie niżej, pod kartą graficzną. Jest dokładnie pod białym gniazdem.

też nie widzę u ciebie baterii, podaj model płyty głównej to się zobaczy gdzie powinna być

Tutaj ją Masz: http://up.programosy.pl/foto/clipboard01_23.jpg

Jest to bateria: CR 2032