Odłączenie komputera od zasilania i F1

można ja wyjąc i "bezpiecznie " uruchamiać kompa ? czy raczej wskazane jest wymiana baterii “na” wyłączonym sprzęcie ?

Bez baterii nie uruchamiaj komputera. Jak wymieniasz, najlepiej odłącz komputer z sieci, a przed wymianą odprowadź ładunek elektrostatyczny z ciała, tj dotknij bolca w kontakcie, kranu w łazience cokolwiek uziemionego.

A tak przy okazji, co się stanie jak ktoś uruchomi komp bez baterii ?? Spali się płyta główna, czy w ogóle nie włączy się komputer czy co ??

Pytam z ciekawości :wink:

Ok’ wymiana baterii zajmę się w przyszłym tygodniu.

Jakby co dam znać :wink:

Dziękuje za pomoc i porady :slight_smile:

jak odpalisz kompa bez baterii po prostu komputer nie pamięć rom nie będzie trzymała pamięci, czyli jak coś przestawisz w BIOSie to nie będzie pamiętał ustawień gdy wyłączysz kompa, wystartuje ponownie z domyślnymi

się pospieszyłem i niestety to samo :? po wymianie baterii zmieniła się data na rok 2004.

podczas uruchamiania pojawia się nadal opcja kliknięcia F1. co to może byc ![-o<

Wejdź teraz do biosu, załaduj ustawienia zoptymalizowane i zapisz F10.

tylko gdzie :oops:

“Load Optimized Defaults” i zapisz.

…i zapisuje :evil:

wchadzac w ta opcje wyświetla sie okienko Y/N wybieram Y następnie F10 i nadal to samo …F1

A co się dzieje, jak wybierzesz Load Fail-Safe Defaults?

Nie pamiętam, robiłeś już aktualizację biosu (nawet jak jest najnowszy do wgraj go jeszcze raz)?

jak juz pisałem miałem podobny problem zworka nie łączyła pinów bo źle ja założyłem i też kombinowałem z baterią więc sprawdź ją

nie aktualizowałem nigdy biosa , co zauwazylem teraz chociaż data się mi nie zmienia “trzyma datę” i godzinę co do

zobaczę jakie będą efekty :?

W dniu 18.07.2008 , o godzinie 13:30 został dopisany post przez xulu

mam tej opcji , już sam nie wiem być może to urok komputera :?:

To coś podobnego do tej opcji, jaką Masz płytę główną (model)?