Odłączony kabel

Witam. Byłem dzisiaj u sąsiadów robić “porządek” z komputerem. Sformatowałem partycje, zainstalowałem na nowo XP-ka i różne programy, jednak nie mogłem dać rady z połączeniem internetu…ikonka w trayu jest przekreślona krzyżykiem na czerwono i wyskakuje info że kabel odłączony…oczywiście kabel jest połączony i przed formatem wszystko działało.

Zainstalowałem wszystkie możliwe sterowniki jednak pewnie dalej jakiegoś brakuje…Wchodząc w menadżera nie ma żółtych wykrzykników, ale w “kartach sieciowych” jest tylko NVIDIA nForce Networking Contlloer.

Internet jest z Multimedii połączony poprzez modem do gniazda USB kompa.

Czyży brakowało sterowników…? Proszę o pomoc.

Dokładnie, zainstaluj z płytki dołączonej do modemu, a najlepiej to podłącz kabel bezpośrednio do karty sieciowej, po co Ci to usb.

Właśnie chodzi o to, że nie mają żadnej płyty do modemu…

Podaj dokładny typ modemu.

Zerknij na stronę Multimedii klik!. Na dole tej strony są instrukcje. Sprawdź, jaki model modemu jest podpięty do komputera. Jeśli nie masz płytki, to poszukaj sterowników do modemu w sieci.

Wiem tylko tyle, że jest to Motorola…na 99% coś takiego http://www.motorola.com/Business/US-EN/ … 5121_US-EN

Z instrukcji do tego modemu klik! wynika, że można go podłączyć bezpośrednio kablem sieciowym bez użycia USB.

Mam internet też w Multimedii, kabel mam podłączony bezpośrednio do karty sieciowej, po co Ci to usb?

No właśnie, wyszukałem taki metrowy kabelek i powinno działać bez żadnych kombinacji…?

Ale jakby co szukam też sterowników i nie mogę znaleźć…

Daj sobie spokój z tym usb, co się tak uparłeś, jak masz prostsze i lepsze rozwiązanie. Bez sensu.

Boję się, że coś będzie nie tak z tą kartą sieciową…

Ale ok, dam sobie chyba spokój rzeczywiście z tym USB, wielkie dzięki Panowie za poradę i pomoc.