Odliczanie 60-sekund, Generic Host

(Sugarpain) #1

Tak, cóż, kolejny problem. Kliknęłam w pewien link który wysłany został przez znajomą. Pojawił się kolejno błąd 'Generic Host Proces' (czy jakoś tak), a następnie odliczanie 60-sekund... Cofnęłam zegar o godzinę w tył, poczytałam trochę w internecie. Więc najprawdopodobniej to wirus. Nie znam się na tym i proszę o pomoc. Ściągnęłam jakąś zalecaną łatę do windowsa, zamknęłam porty, uruchomiłam ponownie system. Na samym początku wywaliło windowsowski błąd z nagłówkiem "avast.setup", ponad to, avast ma problemy z aktualizacjami.

Załączam logi HJT i SR.

Zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego tylko mi wkradł się ten błąd, a znajomej nie? No i czemu ten przeklęty avast niczego nie wykrył?

Liczę na szybką pomoc, z góry dziękuję.

(adam9870) #2

Usuń powyżej przedstawione wpisy korzystając z HijackThis.

Zobacz - Odliczanie 60 sekund + Generic Host Process i poczytaj o prawidłowej instalacji systemu operacyjnego, instalacji łatek systemowych, naprawianiu szkód spowodowanych nieprzestrzeganiem tych zasad etc.

(Sugarpain) #3

Przepraszam, ale czy to ma znaczyć, że moja sprawa na starcie kończy się stawianiem nowego systemu?...

(adam9870) #4

Nie, w zlinkowanym przeze mnie temacie zostały przedstawione informacje dzięki którym w przyszłości unikniesz tego typu problemów jakie napotkałeś teraz. Chodzi m.in o odłączanie kabelka sieciowego na czas instalacji systemu operacyjnego, zamknięciu portów, zainstalowaniu oprogramowania zabezpieczającego, a dopiero potem korzystaniu z zasobów sieci. Poza tym w temacie zostały przedstawione rozwiązania problemów objawiających sie pojawianiem błędu Generic hosts... oraz monitu odliczającego pozostały czas do zamknięcia systemu.

(Sugarpain) #5

Oho. Niestety, ale jeszcze pozawracam głowę. Pozamykałam porty i zaczęły dziać się cuda niewidy. Komputer restartuje się zaraz po otworzeniu, nie ma internetu, avast nie działa (czerwone przekreślone kółeczko), wszystko działa cholernie wolno, są jakieś dziwne procesy w menadżerze (alg.exe, wuauclt.exe, wmiprvse.exe, avast03.setup, savedump.exe, csrss.exe)... lektura mi niewiele dała, bo problem nadal jest, chociaż nie pokazuje się już 60-sekund.

Może jeszcze raz log?

Jakieś wskazówki? Przepraszam, ale ja naprawdę się na tym nie znam i nie wiem gdzie szukać pomocy.

(adam9870) #6

Log czysty.

Wszystkie wymienione przez Ciebie procesy są procesami systemowymi. Jedynie wolniejsze działanie systemu może powodować proces savedump.exe odpowiadający za utworzenie tzw. zrzutu pamięci w przypadku wystąpienia jakiś nieprawidłowości.

Radzę przede wszystkim zainstalować dodatek Service Pack 2 + kompletny Windows Update. SP2 zawiera komplet dotychczas wydanych łatek poszerzających funkcjonalność systemu. Wspomniany dodatek możesz pobrać stąd:

W przypadku występowania jakiś problemów zapoznaj się z tym tematem: KLIK i wklej zawartość pliku minidump.

(Por7ag3n) #7

To nie blaster?

(Joan Sunshine) #8

komplet łat powinien ten problem rozwiązać

Skan AVG AntiSpyware 7.5 po update, wklej raport.

i daj loga z ComboFix

(system) #9

mitsune dopóki nie rozwiążesz problemu: jak się pojawi odliczanie, klikasz START>> uruchom (lub Windows Key + R) i wpisujesz

shutdown -a