Odliczenie od podadku z US

Od czego można sobie odliczyć podatek przy rozliczeniu z Urzędem Skarbowym. Tz czy np. można obliczyć sobie internet jakieś zakupione programy, system, komputer lub sprzęt elektroniczny i na jakich warunkach. Jestem w trakcie studiów.

Jeżeli internet jest na Ciebie to możesz, jeśli w ciągu roku cena przekracza 760zł, ale mogę się mylić.

możesz odliczyć za internet jeżeli są na ciebie wystawione faktury, bardzo ważne są faktury nie dowody wpłat i możesz odliczyć od 1 zł do 760,

A jak moge uzyskać te faktury. Mam internet z Multimedii czy musze iść do biura i poprosić o wydanie czy jakiś inny sposób?

Tz mam tylko dowody wpłat bo rachunki płace przez internet z konta bankowego.

Dokładnie tak.

Teraz szary podatnik nie ma takich możliwości, chyba że inwalidzi z odpowiednim orzeczeniem, ale to chyba dostają dotację z PFRONu.

Albo jak masz na siebie firmę to chyba można to wrzucić w koszty uzyskania przychodu jak komputer jest Twoim narzędziem pracy.

Ok byłem w biurze i każeli mi napisać podanie o wystawienie faktóry tylko nie wiem zbytnio jak to sformułować

Jakie podanie ??

Ktoś się chyba w tym biurze z głupim na głowy pozamieniał !!

Żądasz wydania faktury i tyle, świadczą usługi na rzecz ludności, są płatnikami VAT i muszą wystawić fakturę na życzenie klienta, a nie żadne podanie !!

korzystając z okazji spytam, czy neostradę TP z tv satelitarną od TP można odpisać w rozliczeniu podatkowym ?

Wiem, że neostradę TP tp można, bo odliczałem ją rok temu, a jak z neostradą TP z usługą TV, ?

Nie mylić z wideostradą :lol:

Tylko internet, inne usługi nie podlegają uldze podatkowej.

Neostrada z usługą TV (lub jak kto woli videostrada, bo to jest to samo, teraz zmienili nazwę videostrady na usługę TV dodając jednocześnie obok IPTV możliwość odbioru satelitarnego) chyba ma na fakturze w jednej pozycji wyszczególniony internet i telewizję.

Z tego co wiem nie można tego odliczyć.

mamy Neostrade Tp i chcemy ja odliczyc od podatku, moge miec same faktury czy musze tez miec dowody wplat (te male czerwone karteczki) i co zrobic gdy nie ma wszystkich faktur? wystarcza duplikaty?

jamajken3 ,

potrzebne są faktury

Każdy ma swoją wersje…

  1. Jeżeli chodzi o internet to MUSI on być wystawiony na oddzielnej fakturze VAT na podatnika i odliczenie teraz to max 720zł i paru groszy.

  2. Sprzęt elektroniczny może być odliczony przez osoby niepełnosprawne (I bądz II grupa inwalidzka), oraz przez firmy (osoby prawne) jako koszt.

Po dalsze informacje zalecam sięgnąć po ten plik:

:arrow:

isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU19910800350&type=3&name=D19910350Lj.pdf

No to wiec powie może ktoś jak napisać te podanie ?

Nie musisz pisać żadnego podania. Na twoje życzenie po prostu mają obowiązek wystawić fakturę.

Oczywiście podania napisać nie zaszkodzi, wtedy masz udokumentowane w razie czego, że prosiłeś ich o wydanie faktury.

I co ci po takim dokumencie ??

Dzisiaj rano w TVP1 była rozmowa ze specjalistami z Urzędu Skarbowego. Do odliczenia konieczna jest faktura za internet, którą musi ci wydać dostawca (łaski nie robi). Chyba że jest to usługa w pakiecie (np. TV kablowa, Internet i telefon) wówczas musi napisać podanie o wydanie faktury za sam Internet i musi to być wyszczególnione na fakturze.

a włąśnie korzystając z okazji wypełniłem PIT 0 już złożyłem.Mam 6 faktur (55zł/mies) ile dostanę tylko podatek czy całość? Za całość wyszło 330zł

Chyba marzysz, opłaty za internet odliczasz od podstawy opodatkowania i dopiero z tej kwoty wyliczasz nalezny podatek.

fiesta , co do tego że łaski nie robią, ja już i w TP i ERZE próbowałem zawsze to samo… niestety nie możemy, i jeszcze nawiązując do dzisiejszego programu (Kawa czy Herbata) w TVP1, to odliczenie można bez oddzielnych faktur robić (nawet pytałem się specjalnie dzisiaj w US), jeżeli US poprosi Cię (czyli trafisz w losowaniu) na udokumentowanie posiadanych kosztów łącza internetowego pokazujesz faktury całe tylko w rachunku szczegółowym MUSI być wyszczególniony internet , informujesz że operator nie wystawił oddzielnej faktury za zeszły rok, i najgorsze w przypadku łącz na komórkach (Blueconnect, OrangeFree, IPlus,PlayOnline) musimy udokumentować stan tego że internet jest stacjonarny, nie jest przenoszony z domu do domu, na jakiej zasadzie to się robi nie wiem ;-).

Gorzej jest w przypadku łączonych taryf (taką jak ja mam w ERZE) abonament tel. + pakiet danych.

Pozdro i życzę braku błędów w zeznaniach podatkowych :wink: