Odmowa dostepu dla kart pamieci i pendriva

Posiadam laptopa Acer Extensa 7220 Windows XP SP2

Jak podłącze pendrive pod USB czy też włożę kartę do czytnika i chcę je otworzyć przez mój komputer wyskakuje mi “Odmowa dostępu”, tak samo dzieje się gdy w oknie podjęcia akcji wybiorę “Open folder and view files,Używanie programu na urządzeniu”

Jedyną możliwością przeglądania plików jest ponowne podłączenie nośnika pamięci i w oknie wyboru wybiorę “Otwórz folder aby wyświetlić pliki, używając Exploator Windows”

Jest to trochę dla mnie uciążliwe gdyż za każdym razem jak chcę zapisać czy skopiowac pliki musze ponownie podłączyć pendrive, zaznaczę że na Ubuntu czytniki działają mi bezproblemowo

Prawdopodobnie wirus. Daj log z programu Combofix: viewtopic.php?f=16&t=36654

(pamiętaj o zasadach: viewtopic.php?f=16&t=253052 ).

Pendrive i kartę wylecz tym: Klik

(usuń z nich pliki autorun.inf, musisz mieć włączoną opcję dotyczącą widoczności ukrytych plików i folderów: Mój komputer>z menu->narzędzia->opcje folderów->widok i zmieniasz).

Miałem to samo i jedyny sposób żeby wejść to PPM i ‘otwórz’ - u mnie tak działa co nie zmienia faktu, że prawdopodobnie ‘coś’ jest na pendrive/karcie pamięci jak już wspomniał cosik_ktosik :wink:

Combofix usuwa amvo który nie dopuszcza do normalnego otworzenia dysku i jest musowy do użycia w takich sytuacjach