"Odmowa dostępu" dla urządzeń USB

Witam.

Nagle pojawił się problem…

Gdy podłączam pendrive’a mam go jako Dysk Wymienny. Próbując go otworzyć wyskakuje mi błąd “G:\ Nie jest dostępny. Odmowa dostępu”.

Wpisując jego litere w pasku adresu to samo.

Eksploruj - to samo.

Prawym -> Otwórz - to samo.

Otwórz jako Urządzenie przenośne otwiera mi puste okno.

Pendrive’a był sformatowany, sprawdzany na innym komputerze.

Inny pendrive’a to samo. Dysk zewnętrzny 1TB - zawiecha po podłączeniu, 2 razy próbowałem.

Ostatnio nic nie instalowałem, nie uaktualniałem systemu.

Komputer mam czysty - skanowany Kasperskim, nic nie znalazł.

W Menedżerze Urządzeń jest wszystko ok. Żadnych wykrzykników.

Mój system: Vista Home Basic SP2

Format jest ostatecznym rozwiązaniem.

Proszę o jakieś rady…

Sprawdź sprzęt na innym komputerze.

Dobrym pomysłem byłoby wytypować, czy to wina sprzętu (BIOS, Mobo czy inne pierdoły) czy systemu. Jeśli system, to sprawdź, czy jakaś dystrybucja linuksowa się uruchomi (niec nie instalujesz, jedynie ściągasz z neta systemik i go wypalasz, potem normalnie bootujesz). Jeśli tam działa USB bez problemu - oznacza, że Windows jest do reinstalki :slight_smile:

sprzęt sprawdzany na innych komputerach.

biosie sprawdziłem czy się nic nie przestawiło - jest wszystko ok.

znalazłem płytkę z Ubuntu Live i zrobiłem tak jak powiedziałeś… śmiga wszystko.

Zostaje format. Ech. Punkt przywracania też już nie zadziała bo dzisiaj instalowałem Kasperskiego i utworzył mi nowy punkt.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie spróbuje, z formatem i tak wstrzymam się kilka dni.

I może jakieś teorie dlaczego tak się stało? :slight_smile:

Spróbuj usunąć kontrolery USB z poziomu Menedżera Urządzeń i zrestartuj komputer, Windows powinien sobie na nowo doinstalować usunięty sprzęt. Możliwe, że po tej operacji coś się zmieni.

@ cr0w

Zrobiłem tak jak napisałeś. Usunąłem kontrolery, restart, sam zainstalował wszystko. Jednak nic to nie dało :cry:

W Menedżerze Urządzeń, Urządzenie pamięci masowej USB “Działa poprawnie”. Próbowałem reinstalować tylko to. Też nic nie dało. Aktualizacja sterownika mówi, że jest aktualny.

Chyba faktycznie zostaje format, bo nie mam już żadnych pomysłów w jaki sposób można by było to rozwiązać. Reinstalka systemu na 100% pomoże, ale niestety jest najbardziej praco/czasochłonną metodą, a zarazem nie ustrzeże przed powróceniem problemu w przyszłości (jeśli spowodowany był problemem softwarowym, np. konfliktem jakiegoś programu/sterownika ze sterownikami USB, gdyż po instalacji określonej aplikacji problem może powrócić), ale równie dobrze może też już nigdy nie powrócić (Windows czasem zachowuje się dziwnie z bliżej nieokreślonych przyczyn, czasem wręcz losowych).

Po formacie wszystko wróciło do normy. Mam nadzieje, że to się już nie powtórzy.

Dzięki za rady!!