Odmowa dostępu do partycji

(Pillage) #1

Witam,

właśnie zainstalowałem xp (płyta ASUS A7, 2400+, Samsung 80 Gb), w czasie instalacji F6 i wgrałem sterowniki Silicon image Sil 3112 SATARaid Controller, pojawił się komunikat, że nie przeszło testów zgodności, mimo to kontynuowałem i wszystko działa, no prawie wszystko, dysk jest podzielony na 5 partycji, do jednej z nich nie mam dostępu, pomimo że. w Mój Komputer>>Zarządzanie Dyskami widnieje jako zdrowa, pod Właściwościami pokazuje system plików RAW (?) oraz 0 wolnego i zajętego miejsca. Przeinstalowałem system i nic nie pomogło. Jeżeli to jest powiązane, to w menadżerze urządzeń widnieje ? przy kontrolerze magistrali zarządzania systemem. Chkdsk /r zawiesza się na 50%. TestDisk wskazuje, że partycje są OK. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. :smiley:

(Adrian) #2

usuń wszystkie partycje i postaw od nowa, też miałem kiedyś taką partycję ale jak usunąłem wszystkie i postawiłem od nowa to było dobrze...

(Pillage) #3

Zapomniałem dodać, że na tej partycji mam ważne rzeczy :slight_smile:

(MarS) #4

Spróbuj usunąć tę partycję z poziomu np. BootIt Next Generation http://www.terabyteunlimited.com a potem połącz wolne miejsce z inną partycją

Możesz także użyć darmowego TestDiska w celu sprawdzenia partycji http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk

(Pillage) #5

w moim pierwszym poście napisałem, że test przebiegł ok. Pzdr

(MarS) #6

Ups...faktycznie. Nie doczytałem :frowning:

(Dareks8) #7

czyli winda nie rozpoznaje systemu plików. Może miałeś wcześniej linuxa?

Złączono Posta : 07.09.2006 (Czw) 12:33

Jeżeli to nie partycja po linuksie to możesz mieć uszkodzony sektor MBR dysku. Partycja jest ok, a system jej nie widzi. I nie wiem czy pomoże tu polecenie z konsoli odzyskiwania fixmbr i fixboot. Tu masz opis http://www.cdrinfo.pl/artykuly/datarecovery/strona3.php kilku programów do odzyskiwania danych(poczytaj też komentarze) może któryś pomoże. Jak się uda to format wszystkich partycji i system postaw od nowa.

(Micbur1985) #8

Powinieneś mieć w swoim zestawie płytek CD takie płyty nadzędziowe jak:

Hiren's Boot CD 8.2

Ultimate Boot CD

Boot CD DigiWiz MiniPE Xt - moim zdaniem najciekawsza

(Pillage) #9

Nie, nie miałem Linux'a. Rzeczywiście fixmbr i fixboot nic nie dały. Programami też już próbowałem (darmowe, ze stronki searchengines.pl), ale widzi tą partycję jako dysk przenośny !!

(Dareks8) #10

Czytałeś ten mój link? Tam w komentarzach ktoś pisze o odzyskaniu danych z partycji RAW.

(Robert Pawlowicz) #11

mam taki sam problem ale ja sie nie poddam tak latwo jak sam nei to daje dysk do speca zeby odzyskal te dane ale nei wiem czy da rade

(Pillage) #12

Dysk padł był, utracił info o formacie, partycji, (nie ma drzewa katalogów, jedynie RAW) itp.

Pliki odzyskałem GetDataBack (dzięki raz jeszcze za typy, nie tylko autora artykułu, ale również Forumowiczów).

Dziękuję, dopiero ten program wykrył partycję. Jestem w trakcie odzysku. Napiszę potem jak poszło. Pozdrawiam

Złączono Posta : 08.09.2006 (Pią) 13:00

Wszystko działa jak powinno, dziękuję wszystkim za pomoc !!