Odpalam komputer - pusta na moonitorze. Pomocy?!

(Gregor10) #1

Witam;)

Tak jak w temacie gdy odpale kompa stacjonarnego, jednosta centralna niby działa, ( zasilacz działa, wentylator również, świeci przycisk Power). A na monitorze pustka, po chwili wyskoczy komunikat " Tryb oszczędny " kontrolka na monitorze z zielonej zmieni sie na pomarańczową i juz dalej nic nie ma;(

Dodam ze juz kiedyś mi sie takie cos robiło wystarczył reset bios-a. Teraz próbowałem zresetować bios-a poprzez wyjecie bateri - nie działa. Poprzez zwrotkę CMOS i równiesz nie działa.

Proszę o kontakt i wyrozumiałośc w literówce ;p

PS:

Z góry dzięki;)

(Raxi109) #2

dokladnie to samo mialem :stuck_out_tongue_winking_eye: spokojnie, ani monitor ani komputer. Pewnie czyszciles kompa i zle dopieles radiator. Jak to nie pomoze, to kup przejsciowke za 3 zl i podepnij do kompa. Ja tak mialem 2 razy (raz wystarczyla przejsciowka a drugi raz to zle dopialem radiator)

(Gregor10) #3

No dobra, ale co to za przejsciówka ????

Aha i dodam, ze nie czyściłem kompa, ale zaglądne w radiator, moze coś pomoze.

Pozdro;)

(Raxi109) #4

http://allegro.pl/gembird-adapter-dvi-i ... 78737.html

mi to pomoglo, dokladnie to samo mialem. Tryb oszczedny i gaslo na pomaranczowa lampke

takie cos kupisz w kazdym sklepie z komputrami

(Gregor10) #5

No dobra.

Ale nie dlaczego zwykła przejsciówka ci pomogła???

Co ci to dało ???

Zapomniałem dodać ze jak wcise przycisk Power komputer sie włancza, ale nie ma sygnału dzwiękowego.

A poprzednio zawsze podczas uruchamiania był.

(Maciek Matan) #6

Jaki masz monitor? Spróbuj wejść przez tryb awaryjny.

Nie jesteśmy czarodziejami. (sorry, ale wszędzie tak piszą)

(Gregor10) #7

Monitor mam dosć stary, ale sadze ze to nie jego wina.

LG FLATRON L1717S.

Przypominam, ze juz mi sie tak robilo, nie była wina monitora.

Wystarczyl restart bios-a

(Maciek Matan) #8

Jeśli poszukasz trochę na internecie, to się dowiesz, że monitory LG tak już mają.

Radzę kupić sobie nowy monitor.

Żegnam.

(Raxi109) #9

tez mam lg flatron 17 cali i ta przejsciowka pomogla mi sie 2 razy tak zdarzylo, opisalem wyzej

(Marcin260) #10

Jaką masz kartę graficzną? Jak podpięty monitor?

(Gregor10) #11

marcin4211, napewno radeon ale dokładny model podam puźniej. bo teraz nie mam dostepu do kompa. a monitor mam podpiety kablem VGA.

ale juz wyzej pisałem ze przed tem przy włanczaniu kompa był taki sygnał dzwiękowy, zaraz po nacisnieciu POWER, a teraz tego nie ma.

(Raxi109) #12

podepnij wszystko od nowa

(Marcin260) #13

Dokładnie. Spróbuj od tego. W nowszych grafikach nie podłączysz zasilania a je wepniesz w port i masz podobny efekt. Tak samo może być w twojej coś nie łączy, nie styka. Albo masz kartę zintegrowaną i dodatkową i gdzieś tutaj leży problem. Spróbuj podłączyć pod integre jeśli to co masz teraz to np. karta agp lub pci.

(Gregor10) #14

do to podejrzewaja ze to wina monitora. monitor działa bardzo dobrze. podpiołem go pod laptopa i działa.

Moja karta graficzna to: Radeon 9600 Pro

(Raxi109) #15

spróbuj na tej przejsciowce

(Gregor10) #16

przejsciówka chyba nic nie da, włożyłem karte graficzne inna i nic nie dało;)

(Marcin260) #17

podłączałeś pod zintegrowaną?

(igrek) #18

Przejściówka /cenzura/ mu da. Skoro komp przy odpalaniu nie wydaję dźwięku z pc speakera to obstawiam na uszkodzoną płytę główną, autorowi wątku jakby zależało na dokładniejszych odpowiedziach to podałby pełną specyfikację komputera łącznie z modelem i mocą zasilacza. Tak to jest wróżenie z fusów. 23johnny23 , chyba sam masz coś nie tak z głową, skoro ty tak miałeś to nie znaczy że autor ma tak samo jak ty co zresztą udowodnił podpinając monitor do laptopa

(Gregor10) #19

Procesor: AMD Sempron 2800+

Płyta główna: ASRock K8 Upgarde NF3

Pamięć RAM: 2x 256 DDR 400 MHz CL3 Elixir

Dysk twardy: WESTERN Digital WD800 80 GB

Karta raficzna: Radeon 9600 Pro

Zasilacz: IBOX 350W

(igrek) #20

Podmień zasilacz na jakiś lepszy.