Odpalam komputer - pusta na moonitorze. Pomocy?!

Witam;)

Tak jak w temacie gdy odpale kompa stacjonarnego, jednosta centralna niby działa, ( zasilacz działa, wentylator również, świeci przycisk Power). A na monitorze pustka, po chwili wyskoczy komunikat " Tryb oszczędny " kontrolka na monitorze z zielonej zmieni sie na pomarańczową i juz dalej nic nie ma;(

Dodam ze juz kiedyś mi sie takie cos robiło wystarczył reset bios-a. Teraz próbowałem zresetować bios-a poprzez wyjecie bateri - nie działa. Poprzez zwrotkę CMOS i równiesz nie działa.

Proszę o kontakt i wyrozumiałośc w literówce ;p

PS:

Z góry dzięki;)

dokladnie to samo mialem :stuck_out_tongue_winking_eye: spokojnie, ani monitor ani komputer. Pewnie czyszciles kompa i zle dopieles radiator. Jak to nie pomoze, to kup przejsciowke za 3 zl i podepnij do kompa. Ja tak mialem 2 razy (raz wystarczyla przejsciowka a drugi raz to zle dopialem radiator)

No dobra, ale co to za przejsciówka ???

Aha i dodam, ze nie czyściłem kompa, ale zaglądne w radiator, moze coś pomoze.

Pozdro;)

http://allegro.pl/gembird-adapter-dvi-i … 78737.html

mi to pomoglo, dokladnie to samo mialem. Tryb oszczedny i gaslo na pomaranczowa lampke

takie cos kupisz w kazdym sklepie z komputrami

No dobra.

Ale nie dlaczego zwykła przejsciówka ci pomogła???

Co ci to dało ???

Zapomniałem dodać ze jak wcise przycisk Power komputer sie włancza, ale nie ma sygnału dzwiękowego.

A poprzednio zawsze podczas uruchamiania był.

Jaki masz monitor? Spróbuj wejść przez tryb awaryjny.

Nie jesteśmy czarodziejami. (sorry, ale wszędzie tak piszą)

Monitor mam dosć stary, ale sadze ze to nie jego wina.

LG FLATRON L1717S.

Przypominam, ze juz mi sie tak robilo, nie była wina monitora.

Wystarczyl restart bios-a

Jeśli poszukasz trochę na internecie, to się dowiesz, że monitory LG tak już mają.

Radzę kupić sobie nowy monitor.

Żegnam.

tez mam lg flatron 17 cali i ta przejsciowka pomogla mi sie 2 razy tak zdarzylo, opisalem wyzej

Jaką masz kartę graficzną? Jak podpięty monitor?

marcin4211, napewno radeon ale dokładny model podam puźniej. bo teraz nie mam dostepu do kompa. a monitor mam podpiety kablem VGA.

ale juz wyzej pisałem ze przed tem przy włanczaniu kompa był taki sygnał dzwiękowy, zaraz po nacisnieciu POWER, a teraz tego nie ma.

podepnij wszystko od nowa

Dokładnie. Spróbuj od tego. W nowszych grafikach nie podłączysz zasilania a je wepniesz w port i masz podobny efekt. Tak samo może być w twojej coś nie łączy, nie styka. Albo masz kartę zintegrowaną i dodatkową i gdzieś tutaj leży problem. Spróbuj podłączyć pod integre jeśli to co masz teraz to np. karta agp lub pci.

do to podejrzewaja ze to wina monitora. monitor działa bardzo dobrze. podpiołem go pod laptopa i działa.

Moja karta graficzna to: Radeon 9600 Pro

spróbuj na tej przejsciowce

przejsciówka chyba nic nie da, włożyłem karte graficzne inna i nic nie dało;)

podłączałeś pod zintegrowaną?

Przejściówka /cenzura/ mu da. Skoro komp przy odpalaniu nie wydaję dźwięku z pc speakera to obstawiam na uszkodzoną płytę główną, autorowi wątku jakby zależało na dokładniejszych odpowiedziach to podałby pełną specyfikację komputera łącznie z modelem i mocą zasilacza. Tak to jest wróżenie z fusów. 23johnny23 , chyba sam masz coś nie tak z głową, skoro ty tak miałeś to nie znaczy że autor ma tak samo jak ty co zresztą udowodnił podpinając monitor do laptopa

Procesor: AMD Sempron 2800+

Płyta główna: ASRock K8 Upgarde NF3

Pamięć RAM: 2x 256 DDR 400 MHz CL3 Elixir

Dysk twardy: WESTERN Digital WD800 80 GB

Karta raficzna: Radeon 9600 Pro

Zasilacz: IBOX 350W

Podmień zasilacz na jakiś lepszy.