Odpowiedni Router do sieci domowej

Witam!

Mam zamiar kupić router, ale taki żeby nie redukował mojego transferu, chcę aby mój komputer stacjonarny był pod kablem a laptop bezprzewodowo przy czym nie chce żeby redukowało to łącza do 54MB/s, jakie oferują w większości rozsławione routery w media itp :wink: proszę o propozycję routerów w przystępnej cenie :slight_smile:

Jeśli masz tylko 2 komputery (tak wnioskuje po tym co napisałeś) to czym ty się tu martwisz? W zasadzie każdy router spełnia te twoje oczekiwania… Co do ograniczania łącza to nie jest tak źle jak myślisz, że jest :wink: Ja polecam nie polecany router D-Link DI-524 sama takiego używam i działa super. Oczywiście zaraz zostane zrównana z ziemią za tą propozycje więc zastanów się nad routerami Linksys… :wink:

Jeśli chodzi o redukcje tego łącza dla laptopa to mi to nie przeszkadza, ale na stacjonarnym chce mieć full łącze bo gram w internecie i ping musi być niski, laptop tylko dla stron www ,

mam rozumieć ze jeśli nie chcesz, żeby Ci redukował łącze do 54mb/s to masz łącze internetowe powyżej tej kwoty?

zgadzam sie z przedmówcą - każdy router zda egzamin u Ciebie…osobiscie moge Ci polecic model który ja osobiście mam : Linksys WRTG54GC, cena około 120zł - niedrogi a wystarczający na domowy użytek

Dodam jeszcze, że używam go od pół roku i leży ten sam czas już pod biurkiem :wink: mam 2 laptopy i stacjonarny podłączony.

pozdrawiam

Od kilku miesięcy mam bezprzewodowy EDIMAX i działa bez zarzutu. Polecam.

tak połączenie mam 100mb/s i takie ma pozostać na kompie stacjonarnym : )a na laptopie byle był internet ;p

chyba nie powiesz mi ze masz łączę internetowe o przepustowości 100 Mb/s …

Może ci się tak wyświetla o masz doprowadzony kablem RJ45 i przepustowość LAN między Tobą a ISP jest 100Mbit/s

Jeśli chodzi Ci o połączenie z internetem to śmiało wybierz porponowane wcześniej modele