Odpowiedni zasilacz?

Cześć!

Przejdę do rzeczy.

Chciałbym się was zapytać czy zasilacz Aerocool VP-450 450W OEM , starczy dla poniższego sprzętu:

  • Karta - Gigabyte ATI Radeon HD7770 1GB DDR5/128bit DVI/HDMI/mDP PCI-Express (ver. OC)

  • Proc - Intel Celeron Dual Core G1610 LGA1155 BOX

  • Płyta - MSI H61M-P20 (G3) Intel H61 LGA1155 (PCX/DZW/LAN/SATA/USB2/DDR3)

  • Ram - Crucial DDR3 4GB 1333MHz SpecTek CL9

  • I inne pokroju dysku SATA II 500gb, nagrywarki itp.

Starczy ten zasilacz? Bo już zamówiony ;<

A w grę wchodzi jakieś podkręcanie jeśli jest wystarczjący?

Pozdrawiam ;]

Jeszcze zostanie spory zapas mocy, masz energooszczędny zestaw można tak powiedzieć w stresie nie więcej niż 200W.

Witaj,

Niestety, kupiłeś płytę na kastracie zwanym Intel H61. Oznacza to, że nie pokręcisz sobie. Żeby mieć możliwość O/C musisz mieć płytę minimum na chipsecie P67 bodajże. Sam tak się naciąłem pół roku temu :D. Nie zmienia to faktu, że masz rzeczywiście niewąski zapas mocy.

Zasilacz jest wystarczający.

Czego, chyba karty graficznej, bo tego procesora nie podkręcisz (ograniczenia chipsetu H61).

Masz te podzespoły czy je dopiero zamówiłeś?

Co do sprzętu nie polecam podkręcania.:slight_smile: bo co ci to da , skoro nie obciążysz jak masz machinę na cztery rdzenie. Po co . Ja polecam 4 rdzenie ale bez oc. Bo to jest potrzebne według mnie do tego abyś mógł odpalać 20 programów . Ale po co.

karte kup sobie lepszą 256 bit , bo 128 to trochę słaba. ja mam na szynie 192 bit. 550 ti Nidię , wiem że to kupa lae na wysokich daje rade przy diablo III .

Jak chcesz mogę ci porobić skonfigurować takie zestawy wystarczy że określisz do przedziału cenowego , acha i oryginalne systemy , nie piraty.

Oryginał też da się skonfigurować .

mstjk.eu nie gadaj już głupot że HD 7770 jest słaby, co z tego że ma szynę 128 bitową, jak posiada pamięci typu DDR5, oraz nowszą architekturę niż twoja proponowana 550 Ti,

http://images.hardwarecanucks.com/image … 770-37.jpg

Coś jeszcze? Po za tym zwróć uwagę że jest komputer ze średnio-niskiej półki cenowej do 1000zł, żeby mieć teraz dobrą kartę z szyną 256 bitową trzeba wydać ok. 800 zł na samą kartę, oraz 400zł na procesor min. 4 rdzeniowy, nawet jeśli kupiłby takiego HD 7850 to będzie on ograniczany przez słaby procesor, więc nie widzę sensu pakować coś więcej.

Aby odpalić jednocześnie wiele programów nie liczy się bardzo procesor lecz szybkość dysku twardego. Uruchomisz 20 i na jednym będziesz pracował ale mi wymagająca praca…

Zwróć także uwagę że autor posiada procesor dwurdzeniowy i chcę podkręcić żeby zyskać na wydajności, jak wiemy w dzisiejszych czasach coraz więcej gier obsługuje wielordzeniowość.

I ty nazywasz się “Technik Informatyk” :smiley:

Cześć,

jak przedmówcy - zasilacz starczy. Moim zdaniem karty grafiki nie warto już podkręcać, ponieważ i tak najwęższym gardłem całego komputera jest procesor. Podzespoły już kupione?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

PS. Technik informatyk to tylko głupi papier. Jak widać, w gimnazjum można wiedzieć więcej :stuck_out_tongue:

Ok, wielkie dzięki za duży odzew! ;>

Podzespoły już zamówione i kupione.

Budżet miałem dość skromny i chciałem prosty zestaw co by w jakieś ciut nowsze FPS’y pograć.

Co do podkręcania to oczywiście miałem na myśli procesor, no ale mówicie, że nie za bardzo da radę - szkoda.

Uspokoiliście mnie z tym zasilaczem.

Jeszcze macie coś fajnego do dodania? Fajnie się wasz czyta :> Serio.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki :wink:

Ja wasnei zalozylem temat na temat karty graficznej do 400zl i wyszlo ze Radeon HD7770 jest o 40% wydajniejszy od GTX-a 550Ti więc co tu dużo mówic …

co z tego ze 128bit…jak wyniki mówią same za siebie ;d