Odpowiednie temperatury?

Witam mam pytanko jakie powinny być prawidłowe temperatury dysku SSD dysku HDD i procesora? to znaczy w jakich temperaturach mniej więcej powinny się te dyski i procek wachać do ilu maksymalnie i jakie temperatury powinny wzbudzić mój niepokuj? bo nie znam się na temperaturach prosze objaśnijcie mi to

W zależności jaki masz sprzęt.

Przykładowo mój dysk HDD, 5400obr/min najczęściej ma temperaturę 35-45c, ale dyski 7200 obr/min teoretycznie będą się bardziej grzać. SSD nie mają ruchomych części więc ich temperatury mogą być mniejsze.

Im mniejsza tym lepsza oczywiście :wink: Około 70 stopni powinna się zapalić lampka ostrzegawcza i lepiej poszukać u źródła, czyli producenta.

Dla każdego CPU będzie inna bezpieczna temperatura (zalecana przez producenta), W przypadku HDD duży wpływ będzie miał montaż i wentylacja samej obudowy (najlepiej z przodu naganiać powietrze, z tyłu odprowadzać na zewnątrz).

dziękuje a czy jest jakaś aplikacja która pokaże mi obecną temperature procka i pokaże jaka jest dla niego najwyszsza która powinna mnie zaniepokoić?

możesz sobie wypróbować ten programik —>> pobieraj go w tym szarym okienku linki bezpośrednie i zgodny ze swoją wersją systemu.

http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Program,Windows,15982.html

 

po pobraniu klikasz w tę pomarańczowa ikonkę  sensors  będziesz miał podane temp.