Odroczenia służby wojskowej

Tak jak w temacie znacie jakieś metody, czy to prawda, czy się udało?

  1. Kontynuowanie nauki lecz gdy po ukończone 21 lat nie zacznie się szkoły wyższej tzn studia itp. Mogą przerwać każdą inną i do woja ?

  2. Można iść do gminy miasta i poprosić o odroczenie służby wojskowej?

  3. Gdy mamy ustalony egzamin na prawo jazdy to do czasu jego zdania nie idziemy do wojska?

  4. Gdy mamy stawić się 10 października na komisje wystarczy zadzwonić i powiedzieć, że dany termin nam nie odpowiada np. jesteśmy za granicą i nie zdążymy przyjechać to przez tel nie podadzą nowego terminu tylko trzeba będzie czekać za listem tak? i potem go nie odbierać i to w kółko aż do końca roku jakoś wytrzymać.

Poczytaj na ten temat

  1. Mój kumpel jest z rocznika '83 (grudzień) i sobie śmiga do liceum w CKU i bez zastrzeżeń przyjmują mu co rok odroczki ze względu na naukę

  2. Myślę, że bez problemu takim sposobem do nowego roku przebimbasz na wolności :smiley:

Ad. 3. Ku,pel miał dokładnie tak samo z prawkiem. Robił prawko i go zwinęli. Poszedł do woja a potem dokończył kurs i… zdał :wink: A,le na Twoim miejscu poszedłbym i tyle. Mi się noga w technikum poslizgnęła (fak faktem, troche czasu od tegio minęło :stuck_out_tongue: ) i sam się zgłosiłem. Po pierwsze jak będziesz chciał suzkać roboty to mogą Ci nie dać umowy na dłużej, bo nie masz “zaliczonego” woja. Po drugie, kredyt np. na nowego kompa z glowy :stuck_out_tongue: itd. W wojsku nie jest źle :smiley: Ja akurat inetresuję się takimi rzeczami i dlatego sam poszłem :smiley: Niestety po 3 miesiącach mnie wywalili :frowning: Tak w Polsce robią badania i nawet ślepy dostanie kat. A A ja tak bardzo chciałem odsłużyć do końca, ale nie było mi to dane :frowning:

Idź na studia i masz odroczkę do obrony pracy magisterskiej, a po niej do rezerwy.

A to służba w wojsku nie jest dla chętnych teraz? Armia zawodowa, czy coś takiego…

Dopiero będzie - coś mi świta, że jest to ostatni pobór.

Potem już tylko dla chętnych - jako słuzba zawodowa

tak jak asterisk , mówi. Do końca roku i potem zawodowa

Kodeksy wojskowe już przeczytałem i nie znalazłem odpowiedzi na te pytanie, które zadałem dlatego napisałem na forum… o takich metodach jakich usłyszałem.

Jeżeli chodzi o prace to już ją mam od 2 lat na “stałe” i bez problemu mogę brać na raty, pożyczki itd… a kompa już spłaciłem i jest to jeden z lepszych w moim mieście :wink:

Wojsko zawodowe wchodzi od nowego roku… ostatni pobór obecnie lub jak mniemam w grudniu.

Byłem dziś w urzędzie miasta i bez problemu jest takie coś… mam pisemko, że np wyjeżdzam za granice i muszę podać kiedy jadę, termin przyjazdu i wymeldować się tymczasowo lub na stałe z domu i jest spokój lecz w WKU jak mi powiedziano nie muszą tego uznać…