Odrzucenie gwarancji dysku z badsectorem przez morele.net

Drogi Kolego clockwork przeczytaj jak sklep traktował autora postu i jak traktuje klientów http://www.opineo.pl/opinie/morele-net,negatywne tylko bardzo dziwne co twierdzisz, gdyż Rzecznik Konsumentów w sprawie mojego sporu z firmą Emarket stwierdził, że jeśli dostałem nowy twardy dysk (ten sam model i wielkość) to muszę dostać nową gwarancje.

 

 

zależy jak wysłałeś dysk - do naprawy gwarancyjnej, czy jako towar niezgodny z opisem - w pierwszym przypadku nie dostajesz nowej gwarancji

Tak do naprawy gwarancyjnej (chodź dysków się nie naprawia) dysk Samsunga, który po prostu przestał się uruchamiać i “wspaniały” Emarket traktował mnie, podobnie jak autora postu traktuje sklep Morele.Net skontaktowałem się z rzecznikiem, który zajął się sprawą.A za jakiś czas odebrałem nowy/stary (ten sam model) z paragonem z dnia, kiedy się zjawiłem po dysk.Proszę nie pisz, że to była dobra wola sklepu, że mi dali nową gwarancje.

Byłem u rzecznika. Mam poczekać na to, co mi odpiszą na ostatnią wiadomość, wypełnić prośbę o zajęcie się sprawą i dołączyć kopie faktury, gwarancji, maili i naklejki z paczki kuriera (bo nic innego na ten dysk nie mam xD) a potem on sam napisze do nich i poinformuje mnie co dalej. 

być może, uznali rekojmię? 

 

ja odsyłałem Samsunga f3 bezpośrednio do Seagate i otrzymałem nowy (juz z naklejką Seagate) bez przedłużenia gwarancji, co można sprawdzić na ichniej stronie

 

co dla mnie jest logicznym, skoro to była naprawa… teraz rząd szykuje przepis o 3-krotnej próbie naprawy  zastąpieniu nienaprawialnego sprzętu nowym z nową gwarancją  8)

Sklep Emarket rękojmia i gwarancja  :x gdyby mogli to sprzedawaliby sprzęt z klauzula że z chwilą odebrania towaru przez klienta to na producencie spoczywa naprawa wszelkich usterek.A to czym jest rękojmia  Rękojmia – odpowiedzialność sprzedającego względem kupującego za wady fizyczne oraz prawne sprzedawanej rzeczy. Stosowana przy umowie sprzedaży, ma również odpowiednie zastosowanie do innych stosunków prawnych.Rękojmia za wady fizyczne jest skuteczna przez okres jednego roku, a w przypadku budynku przez 3 lata  od dnia wydania towaru, z zastrzeżeniem, iż wada zostanie zgłoszona sprzedawcy nie dalej jak 1 miesiąc od chwili wykrycia tej wady, a w przypadku produktów spożywczych terminy te są krótsze. Okres ten może zostać wydłużony, gdy sprzedawca wadę podstępnie zataił. Rękojmią nie są objęte rzeczy nabyte w postępowaniu egzekucyjnym lub upadłościowym. Okres rękojmi nie biegnie na nowo w przypadku wymiany towaru.Mój dysk Samsung po około pół roku się zepsuł i, wtedy się zaczął cyrk z Emarketem.