Odświeżanie ekranu CRT zablokowane na 60Hz

WITAM :smiley:

Mam mały ale denerwujący problem ze sterownikami do ati w asus f5rl, otóż zainstalowałem system xp bo vista się rozsypała i po zainstalowaniu sterowników grafiki zostałem pozbawiony możliwości zmiany częstotliwości odświeżania dodatkowego ekranu crt compaq p1210… W VISTA nie było z tym problemu. aplikacja kontrolująca działanie sterowników odnotowuje zmianę i pokazuje niby zmienioną częstotliwość, ale faktycznie nic się nie zmienia, monitor miga jak migał do tej pory a osd pokazuje 60hz… Szukałem już w internetach ale niestety nic mi to nie dało, dlatego zwracam się do zacnego forum :lol:

:lol: :lol: :lol:

Sory za tego locka…

XPRO , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum nie krzyczymy, więc jak będziesz edytował swojego posta, zlikwiduj te wszystkie wielkie litery i napisz go jeszcze raz. W przeciwnym wypadku temat wyląduje w koszu.

Sprawdź w menadżeże ATI -> CCA jak masz ustawione a nie w win.

Wklep dxdiag w Start->Uruchom. Następnie Więcej pomocy -> Zastąp… -> Wartość zastępcza (np. 100). Działa oczywiście tylko w Windows XP. Polecam także program RefreshLock http://www.pagehosting.co.uk/rl/

Nie da rady. Dalej mryganie doprowadza do szału… :expressionless: Poza tym pisząc “aplikacja kontrolująca działanie sterowników” miałem właśnie na myśli catalyst control center RiK-u…

Wygląda na to że ten cały catalyst control center emuluje wszystkie ustawienia bo pojawiły się jakieś kosmiczne rozdzielczości typu 2400x1600 które oczywiście nie działają realnie na takim kineskopie… Walczę dalej, zobaczymy…

Dodane 20.01.2009 (Wt) 20:26

No więc wreszcie się udało… Wystarczyło trochę pokombinować, odrobina ryzyka i rozkminy… Pomocny okazał się dopiero przemocny shareware PowerStrip3, i to też dopiero przy ręcznym ustawianiu częstotliwości poziomej, gotowe szablony nic nie zmieniały.

Pozdro.