Odświeżenie visty backup'em

witam.Mam pytanie odnośnie płyt backup które utworzyłem przy pierwszym uruchomieniu nowego kompa.W tej chwili vista mi chodzi jak stara pralka i chciałbym coś z tym zrobić ale nie wiem jak się do tego zabrać.czy jest możliwość powrotu do świeżej visty z przed wszystkich instalacji czyli żeby system sprawnie i szybko chodził? jak mam użyć tych płyt?

lukemeng, zmień tytuł “plyty backup” na bardziej konkretny - albo temat poleci na śmietnik.

hmmm ale nie bardzo wiem jak to zrobić tzn zmienić temat

lukemeng , musisz włożyć płytkę recovery do kompa i ustawić w biosie, żeby był bootowany z płytki CD/DVD

A następnie postępuj zgodnie z komunikatami pokazanymi na ekranie :slight_smile:

a jakie będą konsekwencje tego backup’u? chodzi mi o to co się zmieni w systemie i co stracę? czy jeśli mam skonfigurowane połączenie z internetem to po backup’ie mogę mieć problem z siecią??czy system wróci do “dziewiczej” struktury?

lukemeng , nie wiem jak to jest z płytakmi recovery, ale chyba formatuja one dysk po czym stracisz wszystkie dane i trzeba będzie skonfigurować sieć, o ile już nie będzie to zrobione po foramcie.

no chyba nie bardzo tak do końca jest bo przy uruchomieniu z płyty to pyta się mnie do jakiego punktu przywracania chcę “cofnąć” system a punkty przywracania są z wczoraj czyli to nie to o co mi chodzi. :frowning:

lukemeng , a Ty masz płytę z backup’em czy płytkę recovery?

te płyty utworzyłem po pierwszym starcie kompa.mam to na dwóch płytach dvd.Było to jakieś 8 miesięcy temu i podpisałem je BACKUP.Nie pamiętam dokładnie jak to utworzyłem bo to było dawno.Czyli powiedz no mi co ja tak naprawdę mam na tych płytach? :?

lukemeng , włóż jedną z tych płytrk do napędu i włącz ją przez Mój komputer, daj screena na forum

ale nie bardzo wiem jak wkleić ten zrzut ekranu na forum :frowning:

lukemeng , wrzuć tutaj tego screena: gallery/album.php?album_id=20

już wrzucone