Odsyskanie partycji

Witam chciałem sobie zmiejszyć partycje D by mieć ją na instalajce linuxa i z 400Gb chciałem zmiejszyć do 200 wiec pobrałem program magic coś tam ale że program sie nie sprawował wykasowałem go no i właśnie przez to ze go wykasowałem znikła mi partycja D z tego co sprawdzałem programy do odzyskiwania danych ją widzą ale nie wiem jak odzyskać pomocy:/

W systemie windows 7 przejdź do panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Zarządzanie dyskami tu znajdź partycję którą nie widzi system. Możesz spróbować zaznaczyć daną partycje i wybrać Zmień literę dysku i ścieżkę. Jeśli to nie pomoże to użyj opcji formatuj.

Czy na tej partycji są jakieś dane? jeśli tak TestDisk powinien pomóc, trzeba było użyć Ubuntu live cd/dvd jest tam program gparted który radzi sobie ze zmniejszaniem partycji:D

Po 1. Partycja D na Linuksa? W Linuksie partycje nie są oznaczane za pomocą liter :wink:

Po 2. Od razu formatować? Może partycja ma po prostu status “ukryta” skoro w innych miejscach ją widać.

Po 3. Uruchom Ubuntu LiveCD i skorzystaj z GParted’a.

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html tylko nie działa na systemach 64 bitowych

Czyli co mam zrobić mam wersje 64 bity dysk w programach do odzyskiwania widzi jako d ale nie ma go na mój komputer.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Nie kumam co wypociłeś. Partycje nie są oznaczane literami ale tylko wtedy jeśli je spod Linuxa oglądasz, jeśli spod Windowsa, jak w tym przypadku, to jak najbardziej litery i nawet na tej partycji na której Linux miałby być czy byłby już zainstalowany.

Tak, partycja sama się “ukryła”

To rozsądne.

Może wystarczy w zarządzaniu dyskami oznaczyć ją jako aktywną. Jeśli ją widać oczywiście a tego tak naprawdę nie wiemy. Kolega coś skromnie informacje sączy.

Próbowałeś chociaż skorzystać z informacji kol. ledziu?