Odszukanie hasła do poczty lub uruchomienie windows live z drugiego dysku

Na starym laptopie miałam zainstalowany Windows LIve Mail na którym miałam min. skonfigurowane konto gmail. Konto miało włączoną weryfikację dwustopniową, nie pamiętam o co chodziło ale był główne hasło żeby wejść na konto np. przez stronę internetową oraz hasła inne do poszczególnch aplikacji. No i ja to hasł ogłówne zgubiłam ale mogłam nadal odbierać pocztę przez windows live mail bo tam działało. Do czasu aż padł laptop. Obecnie stary dysk twardy mam w kieszeni podpięty do nowego laptopa. Programy ze starego dysku się uruchamiają tzn np. inkscape, skype ale nie mogę WLM uruchomić a tylko tam jest to hasło do aplikacji. MOże ja coś źle klikam bo klikam aplikację mail i trochę się pokręci i nic. BARDZO mi zależy na kalendarzu z tego WLM czy da się go jakoś wydobyć? no i maile

Zajrzyj tu: http://securityxploded.com/windows-live-mail-password-decryptor.php

w sumie to zły dałam tytuł bo co m po haśle jak ono jest tylko do tej konkretnej aplikacji i  nie wejdę na niego do gmaila przez www. Bardziej mi chodzi o uruchomienie tego WLM z tego dołączonego dysku albo wydobycie kalendarza i przetrasportowanie do innego programu.

Zresztą program nie znajdzuje wlm. mam nadzieję że nie jest to szkodliwe oprogramowanie. już odinstalowałam

Już tłumaczę: jeżeli odzyskasz hasło do aplikacji, dostaniesz się do programu, to będzie możliwy eksport danych i wyciągnięcie hasła do skrzynki pocztowej.

Jeżeli apka nie widzi aplikacji, to pewnie dlatego że ten LiveMail nie jest zainstalowany - spróbuj odpalić ten stary dysk jako sytemowy (mniejsza o to że to inny sprzęt i będzie brakowało sterowników, ma podziałać tylko chwilę). Na nim zainstaluj aplikację i spróbuj odzyskać hasło do wlm.

 

Nadal nie będziesz znać hasła do poczty, ale do tego są już inne aplikacje - np to http://www.nirsoft.net/utils/mailpv.html

Trochę mi zeszło. Niestety nie mogę uruchomić Windows 7 ze starego dysku na tym laptopie z Windows 8. Bootuje się a potem wywala blue screen ale nie zauważyłam co dokładnie bo zaraz się uruchamia widows 8. To pewnie te sterowniki. Mam do wyobru uruchomić normalnie albo z naprawą dysku czego nie mogę zrobić bo to nie ten system.Za pierwszym razem miałam jeszcze możliwość uruchomienia w trybie awaryjnym ale teraz już po tym niebieskim ekranie nie. Może by dało się jednak jakoś w trybie awaryjnym a nie w naprawczym to uruchomić?Wszystkie inne programy się z tamtego dysku uruchamiają oprócz tego windows live mail. Głównie zależy mi na tym kalendarzu.

Ekspertem od windows mail nie jestem, ale mogło to być spowodowane brakiem łączności z internetem (właśnie z powodu braku sterownika lan).

nie wiem o co chodzi. fizycznie jak podpięty? To taka kieszeń podłączana na usb. dysk ma nazwę G: a ten laptopowy normalnie C:. jak go widzę przy botowaniu to ma w ogóle jakieś dziwne nazwy.

Właśnie o taki opis chodziło… Odpalając w ten sposób, prawdopodobnie ścieżka do danych livemail (z konfiguracji) to c:\<jakieś katalogi> , natomiast w rzeczywistości pliki znajdują się w g:\<jakieś katalogi> i pewnie dlatego nie chce się odpalić.

Jeżeli podłączysz stary dysk ZAMIAST tego w laptopie (jest trochę zabawy z podmianą) to powinno pójść - wtedy ścieżka do magazynu Live mail będzie poprawna.

Nie mam znajomych informatyków. Nad serwisem pomyślę ale ten w którym byłam raczej nie bo mnie oszukali na częściach więc się zraziłam. MOŻE jednak jest jakiś w miarę prosty sposób inny?

Spróbuj na gmailu odzyskać hasło : https://www.google.com/accounts/recovery/verifyuser

a to podłączenie to fizyczne ma być? to nie bo gwarancja. czy chodzi o zamianę liter dysków? może to nie jest trudne?

Tak, fizyczne, w zależności od producenta, marki i sprzedawcy, możliwe że jest dostęp do dysku przez klapkę pod spodem, bez potrzeby rozbierania całości, a producent / sprzedawca nie uważa zmiany dysku za łamanie warunków gwarancji.