Odtwaracz Dvd Problem Instalacja Firmware

Mam odtwarzacz Dvd SAMSUNG DVD-ROM SD-616T i niektore plyty Dvd nie odtwarazaj tak jagby nie bylo nic w srodku co moze byc tego przyczyna

Może ich nie widzi.

Może być potrzebna zmiana oprogramowania napędu na najnowszy.

Zobacz tu - forum o napędach.

http://www.cdrinfo.pl

Naped ma dwa lata ale tak sie dzieje tylko z niektorymi nawet starymi zapisanymi w jakims innym foracie a nowe w tym zwyklym bez najmniejszych problemów

Może to być wina nośników ich starzenie się lub ich zła jakość i napęd ich nie toleruje.

Ale wgranie nowego firmware do napędu nie zaszkodzi.

Może czyszczenie lasera jeszcze.

Przegraj na innym napędzie płyty te co nie czyta na nowe nośniki i już.

A jak to zrobisz poniewaz nigdy nie wykonywalem takiej operacji :wink:

bardzo ciekawe poczytaj do konca:

TUTAJ

I tu.

http://www.cdrinfo.pl/software/artykuly … 0102200158

po prostu niektore plyty nie sa kompatybilne z twoim napedem , tez mam czasami taki problem z moim (Toschiba) .

A nie bede zakladal nowe topicku wiec.

1.Czasami moj naped nie wychodzi za pierwszym razem lub wychodzi do polowy co moze byc tego przyczna :lol:

Znalazlem juz firmwara i mam tam jakies dwa pliki co trzeba zrobic aby je zainstalowac czy sa one instalowane z windy czy nie oto screnny

P.S nie che niczego zepsuc wiec che sie upewnic jak to zainstalowac :x

beztytuu40qv.th.jpg

beztytuu73rq.th.jpg

Plik exe to do update z poziomu Windowsa. Możesz go odpalić a firware się powinno zainstalować. Musisz jednak wziąść pod uwage że nie zawsze to działa i może być tak ze napęd nie obudzi się po tej operacji.

Jak masz więcej napędów to odepnij je najlepiej. :smiley:

W tym programiku wskazujesz plik bin. :smiley:

Acha dzieki tylko mam jeden naped wiec :wink: nie mam co odpinac a to prawda ze trzeba powylanczac wszytskie programy i co to znaczy ze moze sie nie obudzic :o

To znaczy, że nie będzie widoczny dla systemu. Jak tak miałem kiedyś i musiałem kombinować z napedem. Dopiero po znalezieniu odpowiedniego biosu i wgraniu go z poziomu biosu nagrywarka zaczeła działać. Musisz jednak pamiętać że jest mozliwość, że ją stracisz i bedzie się nadawać na smietnik. Robisz to tylko i wyłącznie na swoją odpowiedzialność. :slight_smile:

Wiec sprobowac czy nie

Czyli robie to tak wlanczam wybieram naped pokazuje mu ten plik bin ktory jest w rarze i instaluje

P.S czy musze wszytsko powylanczac

Czy to zrobić czy nie to już musi być twoja decyzja.

Tak. Pokazujesz plik wybierasz napęd i instalujesz.

Jest zalecane wyłączenie programów pracujących w tle, ale z doświadczenia wim że, nie ma z nimi problemów.

Oczywiscie jak napęd jest na gwarancji to ją stracisz.

Nie nie jest wlasnie w tym problem ma on 2 lata i nie odczytuje DVD+R a mysle ze update powinnien ten problem rozwiazac dzieki zabiore sie za to po szkole

P.S Dlugo zajmuje taku update

Nie. Kilka sekund. :smiley:

Wszytsko zakonczone sukscesem :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Jezlej chodzi o nie czytanie plyt to moj DVD-ROM nie czyta DVD+R wiec nie moez ich odczytac czas na zmiane :stuck_out_tongue: A teraz doradzicie mi bo namowilaem rodziców jaka kupic nagrywarke DVD do 300 zl :oops:

Poczytaj na Forum dużo propozycji było.

LG

NEC

LITEON