Odtwarzacz divx i dvd- jak tu zrobic zeby graly filmy z komp

wiec kupilem sobie odtwarzacz dvd philipsa co ma opcje otwuerania divx wiec jakby ktos mogl mi powiedziec jak przerobic filmy zagraniczne z kompa z ripowanych dvd czy inne formaty dostepne i ogladalne na kompach tak zeby ten odtwarzcz je lapal i zeby byly wklejone w obraz napisy–czyli program do przerobki filmow na format divx i wklejanie na srtale napisow w film

bede wdzieczny i pozdrawiam

Najlepiej zajrzyj na http://www.divx.pl i wejdź do działu download. Jest tam fura programów do zabawy z Divx-em.

Mozesz też zobaczyć:

:arrow: http://www.cdrinfo.pl/

Jeżeli masz na kompie te filmy(niezależenie od formatu)to jeszcze pół biedy,ale jak zaczniesz wypalać je na płytki,to czyste piractwo i nie pomoże żadne tłumaczenie.Jakiekolwiek powielanie tegoż jest zabronione!

Zapytasz napewno “po jaką chorobę więc wymyślili te ustrojstwo” skoro ja nie mogę robić tego co zamierzam?Można np.nagrany film z kamery zamienić na DVD lub Dvix i tylko po to to powstało(tak mi się wydaje) a nie żeby ściągać z netu filmy fabularne i je wypalać jako DviX!

Nie ma to najmniejszego znaczenia czy ma na dysku twardym czy na cd. Musi mieć orginalny film, jeżeli takowego nie posiada to filmy nie powinny się znajdować na dysku twardym. :smiley:

Masz rację ja tylko delikatnie poruszyłem drażliwą strunę.

aha i mala kwestia prawna…

moi drodzy lamaniem prawa jest powielanie i udostepnianie oraz tzw ripowanie dvd a nie posiadanie filmow

prawo zlamal ten kto zripowal i udostepnil a nie ten ktory to pobral

pozdrawiam drazniac struny legalistów

ale rzeczywiscie nie amm prawa tych filmow sobie wypalac ;(

trudno

niestety mylisz się prawo złamał jeden i drugi :stuck_out_tongue:

a właśnie że się mylicie, jeżeli kupię sobie ORYGINALNĄ płytke to moge zrobić z niej kopie na własny użytek, lub przyrobić na mp3. Ale w razie jakiejkolwiek kontroli MUSZE udokumentować że posiadam orginał ktory leży sobie grzecznie na pułeczce. :slight_smile:

więc jeżeli kolega kupił sobie film na dvd może go zripować do divx i oglądać u siebie w domku na dvd.

A o czym my tu piszemy. :? Dokładnie o tym samym co ty napisałeś. Trzeba mieć orginalny nośnik. :smiley:

Najlepiej to sobie dobrze przestudiuj licencje filmu i będziesz w domu.Robienie kopii filmu jest zawsze powielaniem go co jest nielegalne i nie ważne w jakim celu to robisz czy dla bezpieczeństwa czy dla dalszej odsprzedaży.W tym wypadku nie ważne są intencje tylko fakt wykonania pewnych czynności.

Ale…pomijając kwestie prawne,wrócę do tematu iodpowiem koledze jojpeg.otóż jeżeli masz już ten zagraniczny divx to ściągnij do niego polskie napisy,np. z napisy.org.Plik ów będzie miał rozszerzenie “txt”,musisz go przerobić np.programem SubRip ,który pobierzesz np.z witryny divx.pl żeby miał rozszerzenie "srt"Nazwa filmu i pliku z napisami musi zaierać do 8+3 znaków.Dopiero wtedy wypalasz plik video i srt na plytce.

Napisz jeszcze jaki masz model Philipsa

To może jednak Panowie przenieście tą dyskusje na PW?Bo jeżeli chcecie chwalić się swoją erudycją ignorując łamanie prawa…

Jesteśmy na forum o legalnym oprogramowaniu więc nie pomijamy tu prawa. Polecam zapoznać się z regulaminem. 8)

Oczywiście że jesteśmy na forum o legalu,ale jak zwykle dyskusja nie na temat,a od tego co piszecie są moderzy.Póki co format divx jest legalny,filmy w tym formacie mozna mieć z legalnych żródeł [jakiś czas temu była dyskusja o tym na forum]Podana przeze mnie rada jest tylko poradą ,którą zaczerpnąłem z witryn divx.pl i divx.howto.pl.]i póki co są to witryny legalne i myślę ,że będą.Oczywiście jest druga strona medalu,że tą poradę można użyć zarówno do filmów leganych jak i nie.Ale to jest tak samo jak z sieciami p2p ,a także z formatem mp3[czyli zarówno legalne jak i nielegal mp3 mozna przerabiać tymi samymi progsami/

Pozdro :smiley:

:? :? :?

Zapoznaj się jojpeg z aplikacją Auto Gordian Knot 1.41 Beta

http://www.pcworld.pl/ftp/program.asp?sys=pc&id=3734

Wersja Beta wymaga zainstalowania rdzennej wersji Auto Gordian - odnośnik znajdziesz w opisie.

1 - kerimus -

Pretensje do Waterproof - na PW proszę

Post OT - ----------:> kosmos

2 -

Na PW do odpowiedniego Moderatora

Post OT -------:> kosmos

Wg polskiego prawa można legalnie kopiować DVD na własny użytek.

CYTAT:

“Jeżeli legalnie nabyliśmy film utrwalony np. na płycie CD lub DVD,to możemy sporządzić kopię i to zarówno na nośnikach cyfrowych,jak i analogowych,w formatach oryginalnych,jak i przerobionych[np. z formatu DVD na format AVI i odwrotnie”

W/w cytat pochodzi z dzisiejszego wydania KŚEkspert nr 5/2004str 7.Jest to wypowiedż radcy prawnego.

Cytat ów przytoczyłem gwoli informacji,gdyż nieznajomość prawa szkodz[

Prawo jest ogólnikowe a licencja jest prawem szczegółowym dotyczącym konkretnej rzeczy i może się różnić od postanowień zawartych w innych np.Kodeksach czy Dz.Ustaw!A czy akurat radca prawny jest ekspertem od tych rzeczy to nie wiem?