Odtwarzacz divx i dvd- jak tu zrobic zeby graly filmy z komp

(Murnau) #1

wiec kupilem sobie odtwarzacz dvd philipsa co ma opcje otwuerania divx wiec jakby ktos mogl mi powiedziec jak przerobic filmy zagraniczne z kompa z ripowanych dvd czy inne formaty dostepne i ogladalne na kompach tak zeby ten odtwarzcz je lapal i zeby byly wklejone w obraz napisy--czyli program do przerobki filmow na format divx i wklejanie na srtale napisow w film

bede wdzieczny i pozdrawiam

(Magik) #2

Najlepiej zajrzyj na http://www.divx.pl i wejdź do działu download. Jest tam fura programów do zabawy z Divx-em.

(lazikar) #3

Mozesz też zobaczyć:

:arrow: http://www.cdrinfo.pl/

(system) #4

Jeżeli masz na kompie te filmy(niezależenie od formatu)to jeszcze pół biedy,ale jak zaczniesz wypalać je na płytki,to czyste piractwo i nie pomoże żadne tłumaczenie.Jakiekolwiek powielanie tegoż jest zabronione!

Zapytasz napewno "po jaką chorobę więc wymyślili te ustrojstwo" skoro ja nie mogę robić tego co zamierzam?Można np.nagrany film z kamery zamienić na DVD lub Dvix i tylko po to to powstało(tak mi się wydaje) a nie żeby ściągać z netu filmy fabularne i je wypalać jako DviX!

(lazikar) #5

Nie ma to najmniejszego znaczenia czy ma na dysku twardym czy na cd. Musi mieć orginalny film, jeżeli takowego nie posiada to filmy nie powinny się znajdować na dysku twardym. :smiley:

(system) #6

Masz rację ja tylko delikatnie poruszyłem drażliwą strunę.

(Murnau) #7

aha i mala kwestia prawna...

moi drodzy lamaniem prawa jest powielanie i udostepnianie oraz tzw ripowanie dvd a nie posiadanie filmow

prawo zlamal ten kto zripowal i udostepnil a nie ten ktory to pobral

pozdrawiam drazniac struny legalistów

ale rzeczywiscie nie amm prawa tych filmow sobie wypalac ;(

trudno

(fiesta) #8

niestety mylisz się prawo złamał jeden i drugi :stuck_out_tongue:

(fiero) #9

a właśnie że się mylicie, jeżeli kupię sobie ORYGINALNĄ płytke to moge zrobić z niej kopie na własny użytek, lub przyrobić na mp3. Ale w razie jakiejkolwiek kontroli MUSZE udokumentować że posiadam orginał ktory leży sobie grzecznie na pułeczce. :slight_smile:

więc jeżeli kolega kupił sobie film na dvd może go zripować do divx i oglądać u siebie w domku na dvd.

(lazikar) #10

A o czym my tu piszemy. :? Dokładnie o tym samym co ty napisałeś. Trzeba mieć orginalny nośnik. :smiley:

(system) #11

Najlepiej to sobie dobrze przestudiuj licencje filmu i będziesz w domu.Robienie kopii filmu jest zawsze powielaniem go co jest nielegalne i nie ważne w jakim celu to robisz czy dla bezpieczeństwa czy dla dalszej odsprzedaży.W tym wypadku nie ważne są intencje tylko fakt wykonania pewnych czynności.

(Gajowa) #12

Ale...pomijając kwestie prawne,wrócę do tematu iodpowiem koledze jojpeg.otóż jeżeli masz już ten zagraniczny divx to ściągnij do niego polskie napisy,np. z napisy.org.Plik ów będzie miał rozszerzenie "txt",musisz go przerobić np.programem SubRip ,który pobierzesz np.z witryny divx.pl żeby miał rozszerzenie "srt"Nazwa filmu i pliku z napisami musi zaierać do 8+3 znaków.Dopiero wtedy wypalasz plik video i srt na plytce.

Napisz jeszcze jaki masz model Philipsa

(system) #13

To może jednak Panowie przenieście tą dyskusje na PW?Bo jeżeli chcecie chwalić się swoją erudycją ignorując łamanie prawa.......

(lazikar) #14

Jesteśmy na forum o legalnym oprogramowaniu więc nie pomijamy tu prawa. Polecam zapoznać się z regulaminem. 8)

(Gajowa) #15

Oczywiście że jesteśmy na forum o legalu,ale jak zwykle dyskusja nie na temat,a od tego co piszecie są moderzy.Póki co format divx jest legalny,filmy w tym formacie mozna mieć z legalnych żródeł [jakiś czas temu była dyskusja o tym na forum]Podana przeze mnie rada jest tylko poradą ,którą zaczerpnąłem z witryn divx.pl i divx.howto.pl.]i póki co są to witryny legalne i myślę ,że będą.Oczywiście jest druga strona medalu,że tą poradę można użyć zarówno do filmów leganych jak i nie.Ale to jest tak samo jak z sieciami p2p ,a także z formatem mp3[czyli zarówno legalne jak i nielegal mp3 mozna przerabiać tymi samymi progsami/

Pozdro :smiley:

(Marsmo) #16

:? :? :?

Zapoznaj się jojpeg z aplikacją Auto Gordian Knot 1.41 Beta

Wersja Beta wymaga zainstalowania rdzennej wersji Auto Gordian - odnośnik znajdziesz w opisie.

(Asterisk) #17

1 - kerimus -

Pretensje do Waterproof - na PW proszę

Post OT - ----------:> kosmos

2 -

Na PW do odpowiedniego Moderatora

Post OT -------:> kosmos

(Gajowa) #18

Wg polskiego prawa można legalnie kopiować DVD na własny użytek.

CYTAT:

"Jeżeli legalnie nabyliśmy film utrwalony np. na płycie CD lub DVD,to możemy sporządzić kopię i to zarówno na nośnikach cyfrowych,jak i analogowych,w formatach oryginalnych,jak i przerobionych[np. z formatu DVD na format AVI i odwrotnie"

W/w cytat pochodzi z dzisiejszego wydania KŚEkspert nr 5/2004str 7.Jest to wypowiedż radcy prawnego.

Cytat ów przytoczyłem gwoli informacji,gdyż nieznajomość prawa szkodz[

(system) #19

Prawo jest ogólnikowe a licencja jest prawem szczegółowym dotyczącym konkretnej rzeczy i może się różnić od postanowień zawartych w innych np.Kodeksach czy Dz.Ustaw!A czy akurat radca prawny jest ekspertem od tych rzeczy to nie wiem?