Odtwarzacz Multimedialny Rozpoznający HD

Chodzi o coś takiego że jak oglądam jakiś film i trafiłby mi sie film W HD To odtwarzacz Pokazywałby Film w jakości HD podobno DVD Rozpoznają

Pomoże mi ktoś??

Przecież jak film jest w HD to odtwarza się w HD, ograniczeniem jest tylko rozdzielczość monitora. Co najwyżej można spróbować odtwarzania ze wspomaganiem karty graficznej. Tutaj jest to ładnie opisane.

Na każdym odtwarzaczu Ci pójdzie HD :slight_smile:

Tylko że mi nie pisze że teraz obsługuje HD

A widziałeś u kogoś, że

Poszukaj w odtwarzaczu informacji o odtwarzanym pliku. Jeśli rozdzielczość będzie 1280x720 albo 1920x1080 to masz HD.

Film HD to nic innego jak zwykły film, ale w podanych wyżej rozdzielczościach. Film “nie HD” ma rozdzielczość 640x480 albo 768x576 itp. W przypadku filmów panoramicznych drugi wymiar (480, 576) może być mniejszy, np. 640x350.

No właśnie biega o taki bajer żebym szukać nie musiał tylko żeby samo pokazywało

Tylko po co, jak i tak jeśli film jest HD to odtwarza się też w HD? Żeby samo pokazywało to jeszcze nie widziałem takiego odtwarzacza.

Nie wiem po co Ci to … Przecież różnice widać gołym okiem :smiley:

Dokładnie. Bardziej niż odtwarzaczem zainteresowałbym się wspomaganiem sprzętowym z podanego wyżej linku, żeby odciążyć procesor.

Oczywiście, że filmy chodzą bez problemu. Da się je nawet płynnie odtwarzać na komputerze z jednordzeniowym prockiem 1,8 GHz (ze wsparciem ze strony karty graficznej). Kodeków nie trzeba instalować.

Po prostu MariuszListecki chciał mieć znaczek podczas oglądania filmu HD, tak jak logo Dolby Surround, które pojawia się w telewizji podczas transmisji wykorzystującej właśnie Dolby Suround.

Mi też chodzą bez problemu Mi chodzi oto co napisał maciek90