Odtwarzacz wideo do muzyki


(antiferno) #1

Jaki będzie najlepszy program do odtwarzania wideo z dobrym odtwarzaniem dzwięku + equalizer'em ... potrzebuje czegoś w zastępstwie za video lan do oglądania koncertów i klipów ...

Musi otwierać pliki w formacie dvd , vob'y itp ...


(Chillout) #2

Może ten: http://www.dobreprogramy.pl/AVS-Media-P ... 12838.html


(antiferno) #3

używałem go , wydaje sie dobry ... może ktoś zaproponuje coś mniej znanego i niekoniecznie z programów dostępnych na portalu ...


(kamil_w) #4

Portal Dopreprogramy.pl nazywa się tak, bo... są na nim dobre programy :wink: Jaki program będzie najlepszy to nie wiem, ale wiem jaki obecnie jest bardzo dobry.

Świetny jest JetAudio (w wersji Plus, a nie Basic). Posiada on bardzo przejrzysty interfejs, a konfiguracja jest łatwa. W wersji Plus posiada on takie efekty dźwiękowe jak BBE, BBE Vive, Rozszerzanie dźwięku i efekty dźwiękowe (np. symulacja rozchodzenia dźwięku w operze czy na stadionie). Natężenie tych efektów można regulować za pomocą suwaków.

Drugi program (a raczej kombinacja programów) to The KMPlayer + WinAMP + DFX Enchancer. Do KMPlayera można podłączyć wtyczki z WinAMP'a, a w/w wtyczka, czyli DFX robi cuda z dźwiękiem. Ustawienia KMPlayera mogą przysporzyć bólu głowy niejednemu użytkownikowi, bo jest ich całe mnóstwo (więcej widziałem chyba tylko w Mirandzie IM).

Trzecia opcja to Windows Media Player + ffdshow (kodeki) + DFX Enchancer for WMP.


(antiferno) #5

hmm ... kamil_w np Video Lan jest genialnym programem moim zdaniem ( tzn. był puki mi nie zaczął robić problemów z dzwiekiem - pisałem o tym na forum ale 0 odpowiedzi ) i miałem go na długi czas zanim pojawił się na tym portalu ... dlatego tak napisałem :wink:

Co do Twoich propozycji WMP - temu programowi podziękowałem po tym jak sie wysypał przy próbie dodania muzyki do biblioteki.

Winamp - Dawno go nie używałem - dodali funkcje odtwarzania dvd ? radzi sobie z menu itp ? bo znam DFX i faktycznie dzwiek był ładny


(Mirekgw) #6

The KMPlayer - Polecam

Portable PotPlayer(en) -

Splash Player - http://www.mirillis.com/splash.html - poczytać

wszystkie są dobre


(antiferno) #7

ten badziew ani jednego wideo mi nie otworzył poprawnie :confused: ...

-- Dodane 23.12.2009 (Śr) 18:09 --

poza tym AVS nie posiada EQ ;]


(Mirekgw) #8

napisałem który polecam The KMPlayer - ja osobiście do filmów wszelkiej maści włączam tylko ten.Poszukać w necie takiej wersji

Kmplayer Plus 2.9.4.1433 - 101Mb portable wszystkie kodeki w środku otwiera wszystko,i do tego jeszcze jest spolszczony a poza tym nie trzeba instalować .


(antiferno) #9

ma equalizer i otwiera dvd ?


(kamil_w) #10

WMP nie używam, ale pytanie dotyczyło dobrej jakości dźwięku więc napisałem o nim, bo można do niego dodać obsługę DFX'a.

KMPlayer ma equalizer i obsługuje dvd (menu też). Jakość obrazu przy opcjach domyślnych nie jest najlepsza. Żeby ją poprawić trzeba zajrzeć do ustawień i zmienić generator wideo (chyba najlepszym wyborem jest VMR9 Renderless)

Osobiście korzystam z kombinacji Winamp + KMPlayer. Winampa w połączeniu z DFXem używam TYLKO do słuchania muzyki (dobry dźwięk, wygodna biblioteka multimediów). Podczas instalacji zaznaczam, by moduły odpowiedzialne za obsługę wideo nie były instalowane.

Z kolei KMPlayer jest moim domyślnym odtwarzaczem wideo. VMR9 Renderless odpowiada za dobrej jakości obraz, a winampowy DFX wpływa pozytywnie na głębię dźwięku.