Odtwarzanie filmów w jednym programie działa a w innym nie

Witam!

Mam taki dość irytujący problem, z który nie mogę sobie dać rady. Sprawa ma się następująco:

Programy takie jak: MediaPlayer Classic, VLC, GOM Player działają prawidłowo, natomiast BestPlayer, SubEdit Player oraz Windows MediaPlayer nie wyświetlają obrazu, a jedynie sam dźwięk niezależnie czy chcę oglądać plik avi czy też rmvb. Dodam, że mam zainstalowane K-Litle Codec Pack oraz Real Alternative, czyli wszystko to co potrzeba do odwarzania obrazu i dźwięku w obu formatach a mimo to w niektórych odtwarzaczach działa a w innych nie.

Może problem jest dość naciągany, bo niby po co mieć tyle odtwarzaczy i jeśli w jednym działa to po co wynajdywać takie, w których nie działa, ale właśnie na tym cały dowcip polega, dlaczego w jednych działa a w innych nie?

Pozdrawiam i jeśli już taki problem został kiedyś na forum rozwiązany to przepraszam ten temat, ale nie udało mi się go znaleźć mimo poszukiwań.

bo trzeba resztę skonfigurować w opcjach

Windows Media Player - teraz odtwarzane - więcej opcji - typy plików i odhaczamy - ok

teraz zrobimy żeby Windows Media Player czytał ci napisy

Windows media player a włączanie napisów

metoda 1

Można zrobić to przez filtr ffdshow.- wchodzimy w zakładkę i z lewej strony na liście znajdujemy napisy i odhaczamy - ok i nam czyta film z napisami

metoda 2

Zainstaluj wtyczkę DivXG400 działa z każdym odtwarzaczem

potrzebujesz tego kodeka :

http://www.free-codecs.com/download/DivXG400.htm

Bo to żeby były znaki PL zależy od kodeka/filtra sam w sobie WMP nie obsługuje wyświetlania napisów w filmach *.avi

divxg400 - wystarczyło tam zmienić na polisch i styl środkowoeuropejski i już wszystko gra

jeżeli chcesz bardzo używać programu Windows Media Player to przy tych kodekach które podałem będzie program DirectVobSub który otwiera napisy nawet w WMP

Polecam ci ten odtwarzacz a zapomnisz o problemach z filmami KMPlayer 2.9.3.1428 portable waga ok 40MB środku kodeki i po kłopocie szukać w Google i nie będziesz chciał innych odtwarzaczy znać .

KMPlayer 2.9.3.1428 portable a lektor inaczej program EXpressivo

działa bez problemu.

F2 > Przetwarzanie napisów > Wielokrotne języki/TTS: Tekst do mowy:

Zaznaczyć: odczytaj napisy filmu włączając tekst

Wybrać z pola silnik TTS: Ivona 1,0s

i na koniec bo widziałem że używasz link do wersji portable

VLC Media Player Portable - http://portableapps.com/apps/music_video/vlc_portable - w opcjach PL

Dzięki za odpowiedź, ale chyba się troche nie zrozumieliśmy, bo napisy to są w każdym z wymienionych, ale nie ma obrazu, a raczej jest cały czas czarny, mimo że napisy i dźwięk działa prawidłowo. Wprawdzie mogę używać MPClassic i GOMPlayer do wszystkiego, ale np. przy dopasowywaniu napisów od czasu do czasu chciałbym użyć np. BestPlayera a niestety nie działa.

Dla mnie nie ma lepszego odtwarzacza KMPlayer 2.9.3.1428 portable i na koniec czy nie masz przypadkiem za dużo kodeków ja mam CCP i wszystko chodzi sprawdź bo mogą się gryźć i dlatego masz ten problem.Chyba nigdy ni korzystałeś z tego KMPlayer 2.9.3.1428 bo nie wiesz co tracisz już nigdy nie będziesz chciał znać innych odtwarzaczy jak pisałem otwiera i czyta wszystko.

Kodeki mam tylko te które wymieniłem czyli zestaw K-Litle oraz Real Alternative. Co do KMPlayer to mam go na pendrivie, a wszystko to odtwarza VLC. Problem nie polega jednak na tym, by mieć takie coś co odtwarza wszystko a na tym, dlaczego niektóre program nie robią tego, choć zostały do tego zrobione, tzn. robią to połowicznie, czyli tylko grają, nic nie pokazując, o to w tym przypadku chodzi i czy jest jakaś rada by to naprawić.

VLC. i KMPlayer nie służą dokładnie do tego samego poczytaj dokładnie o obydwu programach .

K-Litle - a po co ci taki śmietnik który po rozpakowaniu zajmuje ponad 1oo MB

CCP - zajmuje 17 MB - ma w sobie - FFDShow i to wystarczy

To zostaw - Real Alternative

widzisz różnicę bo ja olbrzymią i odtwarzam wszystkie filmy i formaty :o :o :o :lol: :lol: =D>

masz za dużo kodeków.J sprawdź opcje i skonfiguruj

Hmm, wybacz, ale nie dostałem jednak odpowiedzi na pytanie o które mi chodzi. Przecież to jest troche bez sensu, skoro w jednych programach filmy chodzą a w innych nie mimo iż są zainstalowane te same kodeki w komputerze więc dlaczego właśnie tak się dzieje, że jedne programy działają a inne nie?

Nie chcę nic odinstalowywać tylko roziązać ten problem.