Odtwarzanie MP3 - problem

(Tomekp90) #1

Mam problem. Słuchałem sobie Comy i normalnie wszystko było ok, ale w pewnym momencie mp3 zaczęły mi... nie wiem jak to nazwać... "trzeszczeć" tak jkaby były uszkodzone. Restartowałem kompa, reinstalowałem kodeki, próbowałem innych odtwarzaczy. Dźwięki ogólnie chodzą mi normalnie (w znaczeniu w aplikacjach itd itp). Problem występuje tylko, gdy chcę posłuchać mp3. Proszę o pomoc

Z góry dzięki. Pozdrawiam

Lilinho. :slight_smile:

(system) #2

@Lilinho a próbowałeś odpalić jakiś inny plik muzyczny np w formacie .wav? Jeżeli trzaski również wystąpią to najprawdopodobniej masz coś z kartą muzyczną. A napisz mi jeszcze jaka to karta, zintegrowana czy na PCI? Warto by było zainstalować najnowsze sterowniki właśnie do karty dźwiękowej.

Pozdrawiam

(Tomekp90) #3

Nie, z innymi formatami dźwięku jest wszystko ok. Kartę mam zintegrowaną (Realtek AC'97) ... Chyba... Bo jak kiedyś przeinstalowywałem stery to szukałem sterów do karty głównej (audio) na stronie Asusa. Zresztą sam zobacz: http://img300.imageshack.us/img300/912/78478104qg5.jpg (Wybacz, ale jeśli chodzi o hardware to ja zielony jestem. :P)

(system) #4

No kartę dobrze rozpoznałeś :wink:, ściągnij najnowsze sterowniki do muzyki stąd: http://infobot.pl/r/Bpr

Może pomoże, jeśli nie to będziemy kombinować dalej :wink: Aha napisz jeszcze jakie masz kodeki i odtwarzacze zainstalowane.

Pozdrawiam

(Tomekp90) #5

Kodeki: K-Lite Codec Pack 3.95

Odtwarzacze: Winamp 5.32 i iTunes 7.43

Właśnie ściągam zawartość linku.. linka... nie wiem jak jest poprawnie xD. I się zobaczy czy pomoże.

Niestety nie pomogło.

(system) #6

:frowning: spróbuj jeszcze odinstalować iTunes 7.43, nie instalowałeś czasami jakiś ulepszaczy dźwięku czy czegoś podobnego do winampa? A powiedz mi, próbowałeś wiele utworów w mp3 odpalać tak? Wiem, że to może głupie, ale niektórzy odpalają non stop jeden i ten sam, a może on być uszkodzony :slight_smile: Kurcze co to może być... Popytam jeszcze kolegów w serwisie, może oni coś takiego widzieli. Jak coś to dam znać.

Pozdrawiam

(Lestes) #7

Mam ten sam problem :confused: Foobar tez sie buntuje. Gdzies czytalem ze to moga byc problemy z ostatnia łatka od Wina, ona blokowała tez firewale :confused: Ale to informacje niepotwierdzone:/ Tymczasowo spróbuj odtwarzac w normalnym media playerze (albo classic media playerze), one odtwarzaja normalnie wszystko.