Odtworzenie systemu w IBM ThinkPad R51

(The Skyknight) #1

witam wszystkich,

Problem dotyczy oprogramowania na moim notebooku IBM ThinkPad R51. Otoz posiada on na dysk ukryta, serwisowa partycje na ktorej znajduje sie system i sterowniki do instalacji. jest to o tyle wygodne, ze w przypadku awarii systemu (Windows XP Pro) wystarczylo nacisnac niebieski przycisk 'Access IBM' i juz mozna bylo preinstalowac os'a bez zadnej plytki. Bylem pewien, ze po nacisnieciu tegoz przycisku komputer bootowal sie wlasnie z tej partycji, stad tez odwazylem sie zainstalowac do testow Viste RC1. Vista znudzila mi sie i chcialem powrocic do fabrycznych ustawien. Schody zaczely sie gdy po nacisnieciu niebieskiego przycisku przerzucalo mnie do ustawien biosu a nie do reinstalacji systemu gdyz ta opcja byla sprzezona z Windowsem XP.... Zerknalem na stronie Lenovy (bo to teraz ona zajmuje sie ta kategoria produktow IBM'a) i sciagnalem program Rescue and Recovery v3.1. Niestety nie był to program do przywrocenia ustawien fabrycznych z ukrytej partycji... Udalo mi sie zajrzec na nia przez wersje live ubuntu, ale to mi duzo nie dalo.

Dlatego tez moje pytanie brzmi: w jaki sposob przywrocic ustawienia fabryczne z partycji serwisowej? Przyda mi sie kazda wskazowka, bo mnie brak jakichkolwiek pomysłow...

pozdrawiam