Odwiedziny

Wydaje mi się, że jak jakaś firma wypuszcza jakiś program np. Symantec kolejnego Nortona musi liczyć się z tym że conajmniej 40% (jak nie więcej) kopii tego programu będzie nielegalne.

Gdzieś czytałem, że w Rosji 95% Windowsów jest pirackich, ciekawe ile w Polsce :x

Takie rzeczy o tym że posiadanie pirackiego windowsa moga pisać tylko osoby które mają tyle kasy, że bez problemu stać je na zakup oryginalnego windowsa czy offica. Ale jak ktoś zarabia powiedzmy 800zł. to jak można mieć do niego pretenscje, że nie wyda połowy swojej pensji na windowsa jak ledwie mu na życie starcza. Polska to nie stany czy europa zachodnia żeby kupno oryginalnego oprogramowania czy gry nie bylo dla nas specjalnym wydatkiem. Ceny oprogramowania w porównaniu naszymi zarobkami są poprostu kosmiczne, więc nie dziwmy się, że do póki w Polsce nie będzie zarobków jak w stanach to i piractwo będzie większe.

SWAT bredzisz.

Jeżeli przyjmujesz takie założenia, to jakim cudem stać cię na zakup komputera jak zarabiasz tylko 800 zł ??

BTW kto ci każe kupować Windowsa, możesz za darmo zainstalować Linucha :stuck_out_tongue:

Połowa użytkowników komputerów nei wie co to jest, pozatym większość i tak woli Windowsa, więcej programów, gier itp.

Pozatym u nas i tak piractwo jest mocno ograniczone, bo większość internautów ma Neostrade 128 kb/s, a jej prędkość ściągania jest … straszna (przynajmniej dla mnie… może jestem bardzo przyzwyczajony do mojej 1 MB :PPP ). Wyobraźcie sobie co by sie działo jakby każdy miał taki internet 1 MB… Kumpel na Neo 128 żeby ściagnąć Linuxa potrzebował 2 dni, ja 4h :stuck_out_tongue:

Gdzies czytałem w sieci iż Policja może wejsc nawet bez nakazu sądowego na “plakietkę”,ale mają obowiązek do 7 dni dostarczenia od prokuratora lub sądu decyzji o przeszukaniu.Oczywscie po warunkiem iż takowe wejscie było uzasadnione.

czy oby napewno ?? :?

przeczytaj moj poprzedni post w tym temacie… czy napewno w tym kraju nie ma takiej wlasnie taryfy ulgowej??

a dlaczego tak jest??

bo nasze panstwo nei troszczy sie o jego obywateli… tylko o to jak wypadnie na arenie miedzynarodowej… no bo tym ze znalazlo jakies tam ukradzione dobra (np. samochód) sie nie pochwali… bo firma ktora ten samochod wyprodukowala JUŻ za niego pieniadze wzieła… im to poprostu WISI (tak samo jak i to ze policjanci owy samochod odnalezli) a jesli chodzi o powstrzymywanie piractwa - to wielka sensacja… wszystkim dookoła sie pochwalić można - a oni zacierają ręce że ktoś za nich sie troszczy o ich interesy… taki kraj… tutaj to obywatel jest dla państwa a nie państwo dla obywatela…

to jest jedna wielka paranoja… co sie wyprawia w tym kraju niedlugo to wogole nie bedzie mozna miec neta bo za wejscie na jakas strone beda odwiedzac nas w domach

Złączono Posta : 30 Marzec 2006, 18:42:21

Waterproof wiesz co ja to uwazam ze jak juz chca walczyc z piractwem to moze najpierw niech sie wezma za tych co zabijaja, dilerow zeby nie mozna bylo wyjsc bezpiecznie na miasto o 22 albo pojechac na dyskoteke bo nie wiadomo czy sie z niej wroci a dopiero pozniej jak zmiejszy sie przestepczosc

No właśnie dla przeciętnego Kowalskiego piractwo jest wogóle nieszkodliwe społecznie - nadzwyczajniej ma to w nosie