Odzysk zdjęć-jakim programem?

Po odzyskaniu zdjęć z pena  nie mogę ich otworzyć.co zrobic? Mam ich ok. 600 szt.

post-10720-0-45991300-1408272110_thumb.j

http://www.filerepair1.com/

 

Mam tylko nadzieję, że to są Twoje fotki :wink:

Niestety ale nic nie naprawiło.To sa moje fotki.

Wytłumacz: “Po odzyskaniu zdjęć z pena” - odzyskiwanie w wyniku uszkodzenia ? skasowania ? ewentualnie co ?

Prawdopodobnie był wirus na penie.Część zdjęć odzyskałem bez usterek ale pozostałe po odzysku tak wyglądają i nic nie można zrobić a są to zdjęcia z mojego życia.

Bardziej prawdpodobne że poprostu padł ci system plików na pendrajwie. Może się tak stać jak naprzykład wyciągniesz pena z wtyku bez wcześniejszego odmontowania go w systemie operacyjnym (w przypadku unixów ‘umount’ lub w przypadku windowsa ‘odłącz urządzenie usb’). System operacyjny nie zdążył sobie czegoś ważnego zapisać i system plików ‘się rozjechał’.

 

Jeśli zauważyłeś że masz taki problem to robisz kopię całego pendrajwa sektor po sektorze a nie kopiując systemem plików. W przypadku unixów wystarczy narzędzie ‘dd’. Windows chyba nie ma żadnego wbudowanego narzędzia do takich operacji więc tu trzeba się posiłkować dodatkowymi programami. Jeśli nie możesz zrobić kopi pendrajwa to przynajmniej wkładając pendrajw do komputera montujesz go tylko w trybie do odczytu (tu znowu będzie problem w przypadku gdy używasz windowsa).

 

I teraz cały problem to jest to że nie da się w 100% odzyskać danych, w zależności jakiego narzędzia użyjesz do odzysku to odzyskasz więcej lub mniej plików. Ze swojej strony polecam narzędzie ‘photorec’ z pakietu testdisk (nie wiem czy jest dostępne pod windows też).

 

A na przyszłość pamiętaj że pendrajwy/dyski twarde/dyski optyczne to bardzo nietrwałe nośniki, trzeba zawsze mieć kopię danych i to nawet nie jedną.