Odzyskanie danych po instalacji kilku systemów

Witam.

Czy jest szansa na odzyskanie danych z partycji systemowej po instalacji Linuxa (Ubuntu) a poźniej dwukrotnie Windowsa 7?

Czy czasem instalacja Ubuntu nie spowodowała nadpisania danych systemu który był poprzednio?

Jeśli można odzyskać choć część danych to czy jest jakieś solidne oprogramowanie które to zrobi?

Będę wdzięczny za pomoc :wink:

Pozdrawiam.

Wszystko było instalowane na tej samej partycji?

Jaki ona ma rozmiar?

Cedar , tak wszystko było na jednej partycji.

Wyjściowo był Windows Vista, który padł. Za niego poszedł Ubuntu, zaś później dwuktotnie Win 7.

Rozmiar to ok 150 GB.

Przy tym rozmiarze partycji systemy zajęły tylko jej cześć (jeśli jej nie zapełniałeś “pod korek”)więc jest szansa na odzyskanie ale bardzo szczątkowych danych.

Czy obecnie jest na niej system zainstalowany i komputer z niej jest uruchomiony? Jeśli tak, to ciągle następuje nadpisywanie danych i zmniejsza się szansa na uratowanie czegokolwiek.

W sumie to nie wiem jak to ogarnąć bo są 2 systemy, dwa Windowsy 7. Jeden na C a drugi na D.

To nie mój komputer ale pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją jako osoba (mniej lub bardziej) naprawiająca komputery.

Chodzi mi głównie o zdjęcia i jakieś tam pliczki. Uruchomiłem EASEUS Partition Recovery ale nagle zrobił się czarny ekran i raczej skończy się na restarcie i ponownym uruchomieniu tego softu. Chyba że jest coś szybszego.

Ten program nie służy do odzyskiwania danych z partycji. On służy do odzyskiwania np. uszkodzonej partycji.

Podłącz ten dysk do innego komputera i spod innego systemu spróbuj odzyskać np. programem Recuva

http://www.dobreprogramy.pl/Recuva,Prog … 13044.html

Nie tylko z uszkodzonego dysku można odzyskać dane.

A Recuva jest słabym softem.

Dobrze, rób po swojemu.

Widzę, że nie masz pojęcia na temat, o którym się wypowiadasz.

Z mojej strony EOT (też pewnie nie wiesz co to znaczy)

Cedar , skoro wiem do czego służy EaseUS Partition Recovery to dlaczego próbujesz mnie przekonać, że tylko do uszkodzonych dysków/partycji można go używać?

Używałem Recuvy i raczej znikome jest jego działanie stąd moja niepochlebna o nim opinia

Może ekspertem nie jestem ale swoją wiedzę mam i oczekiwałem podpowiedzi co mogę zrobić.

Nie musisz się wysilać co do skrótów bo alfą i omegą to na pewno nie jesteś a jak chcesz pomagać to proszę bardzo, oczekuję każdej konstruktywnej odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Panowie, nie oddalajcie się zbytnio od tematu dyskusji, a wycieczki osobiste w ogóle sobie darujcie.

Wracając do tematu.

W jaki sposób zmienić właściwości dysku aby zrobić z niego Primary lub zmienić ustawienia tak aby MHDD go wykrył?

[mam komunikat : This drive does not support LBA mode or not detected]

Z racji prawdopodobnych błędów logicznych chciałem dysk przejechać MHDD lecz nie jest on widoczny w programie :o

Program który “może” - powtarzam - “może” sobie z tym poradzi to R-Studio.

http://www.dobreprogramy.pl/RStudio,Pro … 13248.html

Łukash , teraz to potrzebny mi jest MHDD. Dane jakoś odzyskałem.

MHDD nie widzi dysku, żadnego nie widzi. Podpiąłem nawet swój 2,5 calowy z poprzedniego laptopa [teraz pracujący jako zewnętrzny] i też MHDD nie chce go ‘widzieć’.

Chciałem użyć tego softu do zerowania dysku bo mam wrażenie, że dysk posiada logiczne błędy.

O ile dobrze pamiętam (mogę się mylić) w MHDD dysk musi być podpięty jako master.

_tommy_ , to dysk SATA ? > może w BIOS trzeba przełączyć (na czas działania) na IDE ? MHDD z tego co kojarzę nie widzi dysków w trybie AHCI.

Łukash , to dysk ATA.

W biosie nie widzę żadnej opcji dotyczącej przełączania.

Tak, MHDD nie widzi dysków w trybie AHCI ale nie wiem jak go przełączyć na widoczny dla tego softu.

Mam aktualizować biosa czy co? W ogóle to bios w tym laptopie jest biedny jak barszcz, kilka opcji na krzyż jest :frowning:

W takim razie proponuje zastosować http://how-to-erase-hard-drive.com/ wersje DOS , z tego co widzę ma obsługę dysków IDE, ATA, SATA, SSD oraz SCSI

Na spokojnie sobie obczaj temat :

, może tym pójdzie...

Dzięki za pomoc, ale czy ten soft wyzeruje błędy logiczne?

MHDD zawsze sobie szybko radziłem i jego obsługa była dla mnie jasna…

Znalazłem taki wątek, problem identyczny jak u mnie, nawet ten sam laptop, a rozwiązania nie ma :wink:

Przy zerowaniu idą w kosmos wszystkie metadane - więc raczej tak.

Spróbuję ale mam obawy przed używaniem takiego softu na nie swoim komputerze :wink:

Dzięki za pomoc.