Odzyskanie danych w PC (explorer.exe)

Witam!

I na wejście pytanie :?

Koleżanka ma kompa o systemie Windows XP (chyba SP1) !!

Wszystko prawie ok ale !!

Postawić od nowa System ? - Czemu nie ? Ale jest jeden wałek :stuck_out_tongue: Jej mama Ma ważne dokumenty w tym kompie napisane NA Microsoft Word. Mam obawę że jeśli postawię ten system to te dane przepadną :frowning: A wtedy jej mama mnie UDUSI :smiley:

Więc proszę o pokierowanie od A do Z jak to zrobić żeby tych danych nie stracić !!

przeskanuj system dobrym antywirusem

zainstaluj SP2

napisz czy coś to dało

zgraj dane na CD / pendrive -.-

do tego zrób defragmentacje dysku i scan discka + to co powiedzial klopas

heh skan ? Jak ja nawet do , Mój komputer’’ wejsc nie moge a co dopiero odczytac płytę :stuck_out_tongue: Nie mogę nawet pasku start uruchomić !!

to przez Total Commander. albo wciśnij windows+r i tam napisz ścieżkę do antywira.

Skan nie wypali !!

Przez tryb awaryjny probowałem , przywracałem SYstem i efektu nie ma :?

hhmm. więc nie wiem co robić !!

ściągnij sobie linuxa ubuntu, wypal na płytę, włóż ją w trakcie uruchamiania systemu i odpal w trybie live cd, następnie podłącz pena i zgraj dane

Kazunio na 100% nie skasuje ?

Jeżeli potrafisz kopiować pliki to nic się nie skasuje bez twojej wiedzy

Dzięki :slight_smile: zaraz pobiorę Ubuntu i jutro lecę z pomocą :stuck_out_tongue_winking_eye:

Pozdrawiam

Gdy zainstalowałem firewalla (Outpost pro) to miałem to samo :smiley: Najczęściej gdy miałem np fife na pasku zminimalizowaną i dałem odśwież to… explorer.exe nie wysyłaj :smiley: Wyinstalowałem go i już więcej tego okna nie widziałem ;]