Odzyskanie danych z dysku WD MyBook

witam,

Mam następujący problem. Jakiś rok temu kupiłem dysk zewnętrzny WD MyBook 500GB, podłączany do sieci poprzez LAN/RJ45. Wszystko działało pięknie aż do czasu. Teraz jest tak, że po podłączeniu dysku do zasilania słychać, że dysk startuje (słychać) ale obudowa jako taka już nie - nie świeci się żadna kontrolka zasilania/sieci/transferu. I tak już od dłuższego czasu. Jak dla mnie oznacza to, że padła elektronika obudowy. Jako, że dysk jest jeszcze na gwarancji zamierzam go oddać do serwisu ALE … przez ten czas zgromadziło się tam sporo danych (dysk był używany do archiwizacji danych w firmie) i chciałbym PRZED oddaniem dysku do naprawy odzyskać te dane i skasować je (jest tam dużo wrażliwych danych osobowych). I tu pojawia się problem - bez działającej obudowy nie można nijak dostać się do dysku. Po bezpośrednim podłączeniu go do komputera pod Win7 dysk generalnie jest widziany (pod menedżerem dysków) ale nie jako aktywna partycja. Próbowałem odpalić Linuxa (Mint 7 oraz Ubuntu) i sytuacja jest podobna - dysku zamontować nie można, pojawia się komunikat o nieodpowiednim systemie plików. Pod programem GParted widać dysk i partycję, widać ile jest zajęte a ile wolnego i pokazuje jako system plików ‘linux raid’. Poza partycją z danymi są tam jeszcze 3 maleńkie (ok. 1GB) partycje, również linuxowe, w systemie ext3.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak odzyskać dane z takiego dysku?

z góry dziękuję.

Hmm, Easy Recovery profesjonal, powinien pomóc.