Odzyskanie danych z dysku zewnętrznego

Witam, problem polega na tym, że na dysku Seagate Expansion Portable Drive są ważne pliki a kolega chciał sformatować pendrive ale niestety miał również podłączony owy dysk. Gdy zauważył że nie formatuje co trzeba wyciągnął kabel USB tego dysku, od tego momentu za każdym razem gdy podłączamy dysk do komputera Windows informuje że musi sformatować dysk, nie chciał bym tego robić ponieważ są tam ważne pliki. Czy jest możliwość jeszcze odzyskania tych plików czy to już musztarda po obiedzie? Posiadam płytę z dystrybucją Linuksa gdzie jest program taki jak DMDE ale niestety nie umiem go obsługiwać.

O ile nikt z tym dyskiem nie kombinował, to prawdopodobnie uda się dane odzyskać. Możesz użyć testdisk, ale yo również dość skomplikowane narzędzie i jeżeli czegoś nie jest się pewnym, lepiej odwiedzić serwis.

Tylko nie daj się nabrać na ‘profesjonalne’ odzyskiwanie, to dość kosztowna zabawa (mi za dysk 700GB krzykneli 800 zł). Opowiedz jak doszło do utraty danych (tak jak powyżej wystarczy) i powiedz że chodzi o od-formatowanie. :wink: Każdy łebski serwisant powinien testdisk znać.

Ja tylko podpowiem, że jest ogrom programów, które to zrobią, Easeus recovery i inne. Trzeba się uzrboić w odpowiednią ilość miejsca na drugim dysku (dane muszą być zgrane na inny nośnik) i czas (czasem sporo godzin trwa odzyskiwanie danych).

Dziękuje za podpowiedzi ale napotkałem problem. Znalazłem poradnik jak korzystać z tego TestDisk i gdy chcę zrobić obraz tego dysku pojawia sie informacja “no partition avalible”, poradzicie coś na to?