Odzyskanie danych z Karty pamięci

Siemka,

na początku chciałbym przeprosić, jak piszę nie w tym dziale. 

Otóż mam następujący problem, mój brat włożył kartę pamięci do czytnika celem zgrania z niej zdjęć. Karta Micro SD siedziała w adapterze i się wysunęła podczas odczytywania danych. Niestety zaraz po tym dostaliśmy komunikat " Włóż dysk do stacji …". Po ponownym otwarciu katalogu jest coś takiego: 

nowy_obraz_9_min.jpg

co ciekawe miejsce na karcie pamięci jest zajęte. Próbowałem zaprząc do tego linuxa ale nic to nie dało. Może ktoś ma jakiś programik który może mi pomóc?

 

Z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam

http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Jak.odzyskac.dane.za.darmo.Poradnik.i.test.osmiu.aplikacji,117

Problem rozwiązany następująco: 

Nie mogłem wydobyć innych danych niż te usunięte, a przecież zdjęcia o które mi chodziło były na kracie. Co za tym idzie postanowiłem je najpierw usunąć, i aby to zrobić musiałem sformatować kartę i dla już własnej wygody użyłem darmowego programu Recuva z GUI (link) i się udało. 

 

Od razu informuje, że moje rozwiązanie pomogło mi, i może ale nie musi pomóc innym, w związku z tym nie ponoszę odpowiedzialności za utracone w ten sposób dane.

Pozdrawiam

 

temat do zamknięcia

Tak na marginesie, usunięte dane po formacie czy tradycyjnym usunięciu, można odzyskać, jest multum programów, które mogą tego dokonać: TestDisk & PhotoRec, Redo Backup, FileWing, Pandora, wspomniana wyżej Recuva i inne takie. W internecie jest tego na pęczki, to tak odnośnie “nie ponoszę odpowiedzialności” :wink: