Odzyskanie danych z pendrive'a

Witam,

Przed formatem zgrałem wszystkie zdjęcia na pendrive’a i po formacie zapomniałem ich wgrać na HDD. Siedziały na pendrivie, poszedłem do znajomego i chciał mi zgrać pliki z prezentacjami, ale brakowało miejsca i wyrzucił kilka folderów w tym ze zdjęciami. Jak mogę odzyskać to co usunął? Albo może jeżeli z pendrive’a się nie da odzyskać to z dysku to co było przed formatem?

Z góry dzięki za pomoc.

pozdrawiam,

poszukaj programów recorvery, ale warunkiem jest żeby na dyskach nie były wykonywane żadne opreacje zapisu wtedy szansa odzyskania jest największa, każdy proces zapisu na dysku zmniejsza ją znacznie

http://www.dobreprogramy.pl/PC-Inspecto … 11565.html

Miałem folder x i usunąłem go, i wgrałem ok. 3.5 gb danych i w tym programie nie odnajduje mi tych zdjęć.

Podstawowa instrukcja działania z takimi nośnikami:

  1. Nie zapisywać żadnych nowych danych na rzeczonych nośnikach

  2. Zainstalować aplikację Recovery na innym dysku

  3. Podpiąć dysk z zaginionymi danymi do komputera z oprogramowaniem odzyskującym i rozpocząć proces odzyskiwania

Jeśli Twój znajomy usunął część folderów, nic straconego. Jeśli usunął i zapisał prezentacje - niestety, jest olbrzymia szansa że integralność wszystkich usuniętych danych została w jakiś sposób uszkodzona. Jeśli na dysku twardym zainstalowałeś już po formacie od nowa system operacyjny, sytuacja jest podobna, a prawdopodobieństwo uszkodzenia skasowanych danych rośnie wraz z czasem działania systemu i wykonywanymi nań operacjami.

Zaproponowany powyżej program to bodaj najlepsza z darmówek. Powodzenia :wink:

Poszukaj programu Photorec może on pomoże.

Usuwanie pliku = system odnotowuje sobie, że ten plik nie istnieje, a miejsce - gdzie fizycznie jest zapisany - jest wolne.

Kwestia teraz, czy to miejsce pozostanie nieruszone = da się odzyskać, bo plik ciągle tam jest, choć jest uznawany przez system za nieistniejący. Czy zostanie w tym miejscu coś nowego zapisane - wtedy nie ma już czego odzyskiwać.

Spróbować nigdy nie zaszkodzi.

Wpisz w Google frazę "Odzyskanie danych z pendrive’a"

Posypie się masa wpisów i może znajdziesz lekarstwo na swój problem.