Odzyskanie danych

Nie wiem jak to się stało bo robiłem to już ktoryś raz ale zainstalowałem sobie ubuntu na niewłaściwym dysku. Na windowsie miałem trzy dyski jeden z systemem i dwa ze swoimi plikami i właśnie przy instalacji ubuntu obok systemu windows zamiast wybrać wcześniej osobno wydzieloną partycję wybrałem jeden z dysków z moimi plikami (nie wiem jak to się stało, zorientowałem się dopiero po wszystim jak jeden z dysków na windowsie zniknął). Teraz bardzo zależy mi na tym żeby odzyskać te dane. Z tego co czytałem to przy zmianie systemu plików na ext szansa że te pliki jeszcze istnieją jest bardzo mała ale w moim przypadku te pliki znalazł mi program strongrecovery jednak w darmowej wersji można je tylko zobaczyć aby je przywrócić trzeba wykupuć licencje. W DMDE gdy wybieram mój dysk E w dyskach logicznych to wyskakuje “WinError21. The device is not ready.” i nic więcej nie da się zrobić. Czy ktoś miał podobną sytuację i udało mu się przywrócić te pliki ? Dodaję screen z AOMEI Partition Assistant. Bardzo proszę o pomoc gdyż zależy mi na tych plikach tym bardziej że wiem że one tam są tylko nie wiem jak się do nich dobrać.

 

post-233535-0-44421000-1394445035_thumb.

może być pomocne

http://traxter-online.net/testdisk-photorec-odzyskiwanie-danych/

Ok, DMDE dał radę po przeskanowaniu partycji w poszukiwaniu NTFS. Teraz kolejny problem jak przywrócić ten dysk z powrotem Windowsowi ? Rozumiem że jak go przywrócę to nie będzie Ubuntu a tym samym gruba wiec komputer się nie włączy, nie będzie tego wyboru systemów czyli najpierw trzeba zainstalować Ubuntu jeszcze raz na właściwej już partycji ? Czy da się tak w ogóle zrobić ?

Raczej nie przywrócisz, możesz tylko odzyskać (na inny dysk)