Odzyskanie fotek

(Michalbarycz) #1

Witam , nie mam pojęcia czy jest to dobre miejsce na tego typu problem ale myślę że bedzie ok.

Mój problem wygląda następująco...Kiedyś schowałem przed innymi domownikami zdjęcia , zrobiłem to tworząc z 15 nowych folderów i tam wkleiłem te fotki , teraz chciał bym je "odzyskac" ale nie da się ich ani skopiowac , ani wyciąc , ani nawet obejrzec. Kolega próbował coś robi z tym przez Linux-a , pliki się otwierają ale też nie da się ich "wyciągnąc" z tych folderów.Co mam zrobic??

(adam749) #2

coś pisze, jakiś błąd??

(Krzysiekaczor) #3

Spróbuj tak: jak masz folder 1 -> folder 2 -> folder 3 i tak dalej to wytnij (crtl+x) np. folder 5 jak masz 9 :slight_smile: i wtedy skopiuj to zupełnie gdzie indziej i spróbuj otworzyć.

(adam749) #4

Lub jeszcze możesz wziąć Wyszukaj > wpisujesz format pliku (jak to sa zdjęcia to pewnie .jpg) > jak masz te foldery porobione na zasadzie folder w folderze to dajesz tam lokalizacje do pierwszego folderu, w którym są inne > szukaj

(Michalbarycz) #5

Błędów nie ma , skopiowac się nie da...klikając prawym przyciskiem myszki mogę dac tylko " podgląd ( pokazuje się informacja o tym iż podgląd jest niedostępny) , edytuj i drukuj (brak reakcji) otwórz za pomocą... (nic nie chce tego otworzyc) i wyślij do...

Alien6 - skrót do wycięcia zdjęc działa , nawet ikonki "zbladły" ale nic po za tym zrobi nie mogę

Adam749-z tego pomysłu też nici.

Może jakiś program da radę załatwic mój problem , właśnie próbowałem Corel-em ale też nic z tego , Corel odpowiada ikonką o tym iż nazwa pliku jest nie prawidłowa:(

(adam749) #6

A może poprostu jest brak dostępu?? Weż PPM właściwości na ten folder > zabezpieczenia > zaawansowane > właściciel > klikasz na swój profil, potem zaznaczasz "zmień właściciela dla..." > 2xOK

Jeszcze raz przechodzisz do Zabezpieczeń > klikasz na swój profil > zaznaczasz wszędzie Zezwalaj.

Żeby ta zakładka się pokazała to musisz Opcje folderów > widok > odznacz "proste udostępnianie plików" > OK