Odzyskanie plików / partycji

(Krawiec1992) #1

Witam.

Sytuacja wygląda następująco. Dysk, 3 partycje, 2 systemy. 

System główny puszczone szybkie formatowanie, co spowodowało nieczytelność pozostałych partycji.

Udało mi się odzyskać dane z trzeciej partycji na której są pliki programem easeus 8.5 ale jest od groma folderów nie posegregowanych w folderach poprawnie tylko są pojedyncze. A wiadomo zdjęcia itd. inne nazwy, te same daty, godziny tj. z odzyskania. No chciałbym mieć wszystko w strukturze jaka była. + część plików np. .jpg jest nieczytelnych.

Spróbowałem również PartitionGuru, ale on wychwycił jeszcze mniej plików.

Chciałbym przywrócić partycję z przed formatowania tylko nie do końca wiem jak to zrobić. Po prostu zrobić tak aby partycja z danymi działała bez problemu i mógł normalnie skopiować te dane.

Przy próbie uruchomienia MiniTool Partition Wizard z bootowalnego pendrive wyrzuca mi błąd i program się nie uruchomia. Przy odłączonym dysku jest ok.

Nie do końca wiem jak w takim przypadku skorzystać ew. z MiniTool Partition Wizard wersji desktopowej lub z guru aby przywrócić tą partycję systemową na której był stworzony MBR itd.

W załączniku screeny z plików. 

(Dimatheus) #2

Hej,

Spróbowałbym przywrócić partycję przy pomocy Test Disku - http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step

Pozdrawiam,

(Krawiec1992) #3

Próbowałem coś w nim działać, ale pokazywał mi z 15 partycji i zupełnie nie wiedziałem co z tym dalej zrobić. 

Jeszcze takie pytanie. Bo danych z dysku sformatowanego nie potrzebuje. 

Czy postawienie systemu na tej partycji by nie pomogło?

(Dimatheus) #4

Hej,

Nie, postawienie systemu nie spowoduje zmian w budowie partycji.

Pozdrawiam,