Odzyskanie pliku po formacie na systemie Windows 7

Witam, jak w temacie. Czy jest szansa na to, abym po wykonanym wczoraj formacie dysku systemowego odzyskał pojedynczy plik (z rozszerzeniem .txt)? Poczytałem trochę o fenomenie programu Testdisk, niestety instrukcja do niego znajdująca się na stronie bezpieczenstwosystemow.pl nie jest już dostępna. Próbowałem zdziałać coś sam, lecz instrukcje “krok po kroku” mają w sobie etapy, których nie potrafię odtworzyć u siebie. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś krok po kroku napisał mi, jak tego dokonać. Ewentualnie krok po kroku wysyłałbym screeny z Testdiska i z czyjąś pomocą wybierałbym poprawne opcje. Z góry dziękuję za pomoc (zwłaszcza szybko - muszę zrobić ponowne formatowanie, a przez to jestem zmuszony czekać) i pozdrawiam :slight_smile:

R-Studio - są poradniki na YouTube krok po kroku.

TestDisk http://traxter-online.net/testdisk-phot … ie-danych/

Na początek zacznij używać prawidłowych określeń i słownictwa : “po formacie” (nie ma takiej czynności) a prawidłowo “formatowaniu” (bez ponownej instalacji systemu na tej partycji i bez zapisywania na niej danych) - taki plik bez problemu można odzyskać.

Natomiast po powtórnej instalacji systemu duzo zależy jak była przeprowadzona. Jeśli z formatowaniem dysku - jest duża szansa, że już nic nie odzyskasz ale nadzieja jest. Natomiast jeśli zainstalowałeś system bez formatowania dysku systemowego (jest to możliwe) o to tego plik miałeś np. na pulpicie, to możesz go bez większych problemów odszukać w folderze “Windows.old”

Właśnie próbuję coś zdziałać z tym R-Studio, dam znać, jak mi poszło.

Niestety sformatowałem dysk przed instalacją systemu.

No to jeszcze kwestia, czy już instalowałeś system (lub wgrywałeś dowolne pliki) na tej partycji?

Jak nie to całkiem duża szansa na odzyskanie… a programów do tego jest wiele, sam kiedyś skorzystałem z Recuva - z powodzeniem :slight_smile:

Niestety właśnie pracuję na tym dysku. Gdybym zorientował się wcześniej, że nie zgrałem tego pliku, to nigdy w życiu bym takiej głupoty nie popełnił… Z pomocą programu Recuva na pulpicie znalazłem dwa pliki, więc wychodzi na to, że wszystko sprzed formatowania dysku przepadło.

Możesz jeszcze chwilkę się nie poddawać i spróbować alternatywnych programów… ale skoro jest to dysk roboczy, na którym było już wiele zapisów to nie wiem, czy nie lepiej pogodzić się z utratą pliku…

Nie robiłeś cyklicznie (z różnym cyklem :P) kopii zapasowych?